izmir escort
Ders Çalışma İsteği Getirecek Filmler - Sinavhanem

Ders Çalışma İsteği Getirecek Filmler

Ders Çalışma İsteği Getirecek Filmler

Kimi zaman doğru ders çalışma konusunda, istikrarı sağlamakta zorlanabilirsiniz. Uzun süreli çalışma gerektiren sınav süreçlerinde, iradenizi ve azminizi canlı tutacak desteklere ihtiyacınız olur. Bunlardan ilki kesinlikle motivasyon filmleridir. İzleyeceğiniz motivasyon filmi, size en az 2 hafta çalışma enerjisi olarak döner. İhtiyaç duyduğunuzda izleyebileceğiniz nitelikte filmler bulmanız, çok da zor değil.

1- Umudunu Kaybetme

Will Smith’in başrolünde oynadığı Umudunu Kaybetme filmi, asla pes etmemek üzerine kurulu mükemmel bir filmdir. Her seferinde düşüp yeniden kalkma konusunda izleyicisini canlandıran film, aynı zamanda şartları zorlayıp istenileni başarma örneği de gösteriyor.

Karşılaştığınız her büyük problemle nasıl daha güçlü ayağa kalkacağınıza dair fikir sahibi olmak isterseniz bu film en güzel örneklerden biridir.

2- 3 İdiots

Mükemmel bir Bollywood filmi olan 3 İdiots, sadece çalışmanın değil aynı zamanda hayattan zevk almanın püf noktalarını da veriyor. Ders çalışmaktan çok, doğru düşünmenin önemi üzerinde duran film, seyircisine muhteşem bir başarı hikâyesi sunuyor. İzlediğinizde ben de böyle olmalıyım diyebileceğiniz, ders çalışırken kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz bir film.

Ders çalışmaktan ziyade hayat için kendinizi nasıl hazırlamanız gerektiğini öğrenmek isterseniz bu film eşsizdir.

3- Bethooven’ı Anlamak

Biyografik bir film olmanın yanı sıra hayatın sürprizlerine hazırlıklı olma konusunda mükemmel bir ders veren Bethooven’ı Anlamak filmi, seyircisinin başarıya olan inancını tazeliyor. Hayal kurmak, inanmak ve elbette başarmak konusunda size iyi gelecek bir film arıyorsanız izleyebileceğiniz en mükemmel filmlerden biri budur.

4- August Rush

Küçük yaşta yetimhanede hayat ile mücadelesi başlayan çocuğun başarı basamaklarını adım adım tırmanışına şahit olmak isterseniz August Rush, tam size göre bir film. Ailesini bulması ve bunun arkasından müziğe olan aşkının, mükemmel azmi ve şansıyla birleşmesini konu alıyor. Filmde hem gözyaşı hem de başarma azmini bir arada yaşayıp kendi hayatınızdan muhakkak kareler yakalayabiliyorsunuz.

 5- Ölü Ozanlar Derneği

Robin Williams’ın başrol oynadığı Ölü Ozanlar Derneği isimli bu eşsiz filmi, herkes hayatında en az bir kez izlemeli. Kalıplaşmış dar fikirlerden uzaklaşmayı, ezberci eğitim sistemiyle savaşmayı aynı zamanda hayattan zevk almayı anlatan oldukça etkileyici bir film.

Filmde, okula atanan İngilizce öğretmeninin, öğrencilerin hayatında ne kadar etkili bir değişime sebep olduğu inanılmaz bir dille anlatılıyor. Herkesin bakış açısına farklı bir renk katacak, oldukça sıcak bir film.

6- Billy Eliot

Kömür madeni işçisi olan bir babanın, balet olmak isteyen oğlu için yapabileceklerini içeren Billy Eliot, başarmak sözcüğüne farklı bir anlam katıyor. Hem baba oğul bağını hem de başarılı olabilmek için nasıl bir bakış açısına sahip olunduğunu gösteren bir film.

Geleneklerle, basmakalıp fikirlerle savaşın ele alındığı filmde bir erkek çocuğu olarak Billy, hayalini gerçekleştirmeyi kafaya koymuştur. Babasının da desteğiyle karşısına çıkan tüm engelleri aşmaya niyetlidir.

7- Cesur Yürek

Sinema dünyasına inanılmaz replikler kazandıran Cesur Yürek filmi, aynı zamanda özgürlük adına tüm tabuları da yıkıyor. Hayatınızda elde etmek istediğiniz ne varsa özgürlüğünüz için vazgeçer misiniz?

Pek çok kişi için başarmak ve inanmak kavramlarını baştan yaratan bu film, liderlik vasfınızı fark etmenizi sağlayacak. Kendinize inancınızı tazelemek istediğinizde, kesinlikle izlemelisiniz.

8- Esaretin Bedeli

Hapishane hayatının en iğrenç yönlerini, tüm netliği ile yaşatan Esaretin Bedeli, hayatın çok daha güzel olacağına dair inancınızı yenileyecek. İstediğinizde her şeyin ne kadar mükemmel olabileceğini anlatan film, oyuncuların yetenekleriyle inanılmaz bir etki bırakıyor. Bu filmi izledikten sonra ne olursa olsun hayatınızı çok daha güzel kılabileceğinize inancınız artacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM