izmir escort
TYT Deneme Tavsiyeleri - Kolay, Orta ve Zor Seviye - Sinavhanem

TYT Deneme Tavsiyeleri – Kolay, Orta ve Zor Seviye

TYT Deneme Tavsiyeleri – Kolay, Orta ve Zor Seviye

TYT denemeleri, sınava hazırlık sürecinizde en önemli olacak konulardan birisi. Sınav için konuları çalışmış ve öğrenmiş olabilirsiniz. Üzerine bolca soru çözüp konuları pekiştirdiyseniz doğru yoldasınız. Ancak deneme çözmezseniz zaman yönetimi ve sınava aşinalık konusunda eksikleriniz kalır ve bu sizi bir adım geriye götürür.

TYT denemeleri nasıl çözülmeli konumuza göz atarak deneme çözerken nelere dikkat edilmesi gerektiği ve TYT denemeleri çözmeye ne zaman başlamanız gerektiği konusunda fikir edinebilirsiniz. “Denemelerde nasıl başarılı olunur?” konusunda ise; sınavda daha yüksek netler çıkarmanız için önemli noktalar üzerinde durduk.

TYT Deneme Önerileri

Sınava hazırlık sürecinde bolca deneme çözmeniz önemli. Zaman zaman bölüm denemesi çözerek tek dersten genel soru çözümü ve tekrar yapmış olursunuz. Ancak genel TYT denemeleri için de yeterince zaman ayırmaya özen göstermelisiniz.

TYT deneme tavsiyeleri listemizi sırasız olarak hazırladık ve “Hangi TYT denemelerini çözmeliyim?” sorularınıza cevap vermeyi hedefledik. Eğer eksik kaynaklar olduğunu düşünüyorsanız ya da belli kaynaklar hakkında sorularınız varsa yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Derece Yayınları TYT Denemeleri Nasıl?

Derece yayınları TYT denemeleri konusunda başarılı işler çıkarmış yayınlardan birisi. Özellikle sayısal öğrencileri için çok başarılı matematik ve geometri soruları mevcut.

Derece yayınlarının denemelerini ilk etapta çözebilirsiniz. Orta ve ileri seviye öğrenciler için uygundur. Hedefiniz ilk 100.000 ise; bu yayını tercih edebilirsiniz.

Karekök TYT Denemeleri Nasıl?

Karekök yayınları özellikle TYT bölüm denemeleri konusunda son derece başarılı. Genel TYT denemeleri de güzel; ancak daha çok temel ve orta seviye öğrencilere yönelik.

Eğer kendinize güveniyorsanız ve daha zor bir deneme çözecekseniz tercihiniz Karekök olmamalı. İlk etapta çözebileceğiniz kaynaklardan birisi.

Palme TYT Denemeleri Zor Mu?

Palme yayınlarının TYT denemeleri hem sayısal hem de sözel derslerde seçme soruları bir araya getiriyor. Ancak bunu yaparken de tüm denemeyi zor sorularla doldurmuyor. Herkese yönelik sorulara da yer veriyor. Soru dağılımı açısından TYT’ye en yakın denemelerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer hedefiniz ilk 50.000 ise; Palme TYT denemelerini çözebilirsiniz. Sona bırakacağınız yayınlardan birisi olabilir.

Hocalara Geldik Deneme Sınavları Yorumları

Hocalara Geldik deneme sınavları yorumlarına baktığınızda ön plana çıkmasını sağlayanın çözümlü olması olduğunu görürsünüz. Hocalara Geldik videolu çözümlü TYT denemeleri bulunuyor. Böylelikle yapamadığınız soruların çözümlerini çok daha iyi anlayabiliyorsunuz. Her zaman söylediğimiz gibi soru çözmenin size artı katması için çözemediğiniz soruların çözümlerini mutlaka öğrenmelisiniz. Eğer çözemediğiniz soruları es geçiyorsanız boşuna soru çözüyorsunuz demektir.

Hocalara Geldik deneme sınavları evde kendisi sınava hazırlanan öğrenciler için oldukça faydalı. Sorularının orta seviye olduğunu söyleyebiliriz.

Birey Yayınları TYT Denemeleri İncelemesi 

Birey yayınlarının TYT denemeleri kolay sorulardan oluşuyor. Eğer ilk kez deneme çözmeye başlayacaksanız ve soruların çok zor olmasını istemiyorsanız Birey denemelerini çözebilirsiniz.

Daha önce deneme çözdüyseniz, zaten hali hazırda 300 ve üzeri puan alabilecek seviyedeyseniz veya sınava az süreç kaldıysa ve siz barajı geçmekten fazlasını hedefliyorsanız Birey denemeleri boşa zaman kaybı olacaktır.

Üç Dört Beş Yayınları TYT Denemeleri Zor Mu?

3 4 5 yayınları TYT denemeleri zor olarak kabul edilebilecek yayınlardan. Üstelik zaman konusunda da sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Ancak eğer hedefiniz yüksekse Üç Dört Beş yayınlarının TYT denemeleri size çok şey katar. Hem yeni tarz sorular görmenize ve bu sorularla nasıl baş edeceğinizi öğrenmenizi sağlar hem de zaman kontrolü konusunun ne kadar önemli olduğunu hissettirir.

İlk çözeceğiniz denemelerden birisi olmamalı. Moral bozabilir ama TYT hazırlık sürecinizde çözülmesi gereken kaynaklardan.

Bilgi Sarmalı TYT Denemeleri Nasıl?

Bilgi Sarmalı yayınlarının genel TYT denemesi sınav soruları ayarında sorulardan oluşuyor. Soruların tamamının zor ya da kolay olduğunu söylemek mümkün değil. Güzel bir soru dağılımı yapılmış.

Sınava yakın bir kaynak çözmek istiyorsanız tercih edebileceğiniz denemeler arasında yer alıyor.

Endemik Yayınları TYT Denemeleri Nasıl?

Endemik TYT denemeleri zor TYT denemesi arıyorum diyenlerin çözmesi gereken denemeler arasında. Ancak Endemik yayınlarının denemelerini çözmeden önce bilmelisiniz ki sınav ile aynı ayarda değil. TYT, Endemik denemelerine göre çok daha kolay bir sınav.

Zor TYT denemeleri çözerken aklınızda bulunması gereken sınav zorluğunda olmadığı. Ancak zor soruların sizi geliştirdiği de bir gerçek. Ne kadar çok zor soru çözer ve çözemediğiniz soruların çözümlerini öğrenirseniz o kadar iyi.

Çözüm Yayınları TYT Denemeleri Yorumları

Çözüm yayınlarının TYT denemeleri orta seviye kaynaklar arasında. Denemenin tamamı kolay ya da zor. Her tarz soru bulunuyor. Pek çok yayında aynı soruların dönüp durduğunu görürsünüz. Çözüm bu konuda başarılı denemeler hazırlamış. Farklı ve özgün soruları mevcut. Çözülebilecek denemelerden birisi.

Limit Yayınları TYT Denemeleri Nasıl?

Limit yayınları TYT denemeleri yorumları konusunda en dikkat çeken nokta çok fazla klasiğe kaçılmış olması. Gerçekten de öyle. Soruları sınava yakın düzeyde olabilir. Soruların dağılımı da iyi; ancak sürekli çıkan soruların tekrarı olmuş. Eğer ilk deneme olarak çözecekseniz tercih edilebilir; ancak sonrası için önermiyoruz.

Altın Karma TYT Denemeleri Nasıl?

Altın Karma en iyi TYT denemeleri arasında yer alıyor. Soruları oldukça zor ve düşündürücü. Yeni soru tarzları görmek için çözülebilecek kaynaklardan birisi. Eğer ilk 50.000 gibi bir hedefiniz yoksa Altın Karma denemeleri zor ve gereksiz olabilir. Ancak hedefiniz yüksekse çözülebilecek kaynaklar arasında yer alıyor.

Çöz Kazan TYT Denemeleri Nasıl?

Çöz Kazan TYT denemeleri son 1 yıl içerisinde bol bol adından bahsettirdi. Ancak adından bahsettirmesi genellikle reklamlar sayesinde oldu. Ne yazık ki yayın kalitesi olarak çok başarılı olduğunu söyleyemeyeceğiz.

Henüz yeni bir yayın olması nedeni ile ilerleyen yıllarda soru tarzlarını değiştirerek daha iyi denemeler çıkarabilirler.

Sonuç Derece TYT Denemeleri Nasıl?

Sonuç Derece TYT denemeleri en zor TYT denemeleri arasında yer alıyor. Eğer ilk 30 bin gibi bir hedefiniz varsa bu denemeleri çözebilirsiniz. Ancak Sonuç Derece TYT denemeleri son zaman bırakılmaması gereken yayınlardan. Soruların zorlayıcılığı, süre konusunda sıkıntılar yaşamanız moralinizi bozabilir. Bu nedenle sene içerisinde çözüp kendinizi geliştirmeniz için yararlanabileceğiniz kaynaklardan birisi.

Kida TYT Denemeleri Yorumları

Kolay TYT denemesi arıyorum diyorsanız Kida tercih edebileceğiniz kaynaklardan. Basit ve orta seviye soruları mevcut. İlk deneme çözmeye başlayabileceğiniz kaynaklardan.

Okyanus TYT Denemeleri Nasıl?

Okyanus yayınlarının TYT denemeleri de Kida yayınları gibi basit ve orta seviye sorulardan oluşuyor. Zor soru yok denilecek düzeyde. Özellikle zaman konusunda pratik yapmak için tercih edebilirsiniz. Ancak çözülmeden olmaz denilebilecek yayınlar arasında yer almıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

22 yorum

 1. Hocam harika bir liste hazırlamışsınız. Hangi denemeleri çözeceğim hiç bilmiyordum. Sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda hareket edeceğim. İyi ki varsınız 😊

 2. Geçen sene sınava girdim ve diş hekimliği kazandım. Ama sanırım pişmanım. Yarı yıla kadar karar verip bir sonraki sene için tekrar çalışmak istiyorum. Yazılım mühendisliği çok ilgimi çekiyor.
  Deneme olarak da geçen sene endemik yayınlarını çok beğenmiştim. Gerçekten zorluyor ve insanın moralini bozuyor ama arkasından başka yayınların sorularını çözünce farkı anlıyorsun.

  • Ben de yazılım mühendisliği okuyorum ve diş hekimliği için çalışıyorum. Değiş tokuş mu yapsak 🙂

 3. Sonuç derece yayınları nasıl merak ediyordum. Çok güzel açıklamışsın.
  Öncelikle 12’li bir deneme bitireceğim. Arkasından da sonuç denemeleri çözeceğim. Hedefim eczacılık.

 4. Hocam arkadaşlarım tyt denemeleri çözmeye başlamış ama ben daha başlamadım. Geç mi kaldım? Lütfen cevap verin.

 5. En iyi tyt denemeleri Yayındenizi 8’li TYT denemesi bence. ÖSYM tarzı soruları var. Öneririm

 6. Arkadaşlar 3 4 5 yayınlarını çözüp memnun kalan var mı? Yorumlarsanız sevinirim.

 7. Bahsetiğiniz okyanus denemesi hangi denemesi okyanusun alacamda cevap verseniz sevinirim teşekkürler

 8. Bilgi sarmalı cozuyorum ama çok zorlanıyorum . 45 dakikada 19 20 soru cozebiliyorum. Sizce gerçek sınavda bu kadar zorlanır miyim? Çok moralim bozuluyor artık.

 9. Hocam TYT denemelerine başlamak için erken mi? Ne zaman deneme çözmeye başlamalıyım?

  • Beyza;
   TYT denemeleri için hiç erken olmaz.
   Zaten geçtiğimiz yıllardan bildiğiniz konular olduğu için bol pratik ve deneme tecrübesi kazanmak iyidir.

 10. Deneme seçerken yapılan en büyük hata seviyenizi bilmeden seçmek oluyor. Sınav senesi başında kendinize uygun denemeyi bulup onun üzerinden ilerlemek daha doğru olur. Eksiklerinizi kapattıkça bir zoruna geçebilirsiniz. Yoksa hem dersten soğursunuz hem de başarısız olursunuz.

 11. Bilgi Sarmalı TYT denemelerini çok beğendim. Ama keşke biraz daha sınava yakın çözseydim. Soru tarzı ÖSYM ile çok benziyor.

 12. arkadaşlar seneye sınava gireceğim. ilk denememi 5 gün önce oldum 61.5 net yaptım iyi bi başlangıç olarak duruyor fakat yayını binottu. bilen var mı binot hangi düzey bir yayın kolay ise moralim bozulacak çünkü

  • Evet, binot kolay bir yayın fakat moralini bozmaya hiç gerek yok. Seviyeni yavaş yavaş arttırmak sana daha fazla yarar sağlayacaktır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM