izmir escort
TYT Türkçe Deneme Önerileri 2021| ÖSYM Tarzı Deneme Tavsiyeleri - Sinavhanem

TYT Türkçe Deneme Önerileri 2021| ÖSYM Tarzı Deneme Tavsiyeleri

TYT Türkçe Deneme Önerileri 2021| ÖSYM Tarzı Deneme Tavsiyeleri

TYT Türkçe deneme önerilerine yer verdiğimiz içeriğimizde kolay, orta ve zor denemeleri inceledik. Hangi TYT Türkçe denemesi çözülmeli? Hangi yayının hangi yönü avantajlı? Hangi yayın ne zaman çözmek için ideal? sorularını cevapladık.

Sınav öncesi özellikle konular yavaş yavaş tamamlamaya başladıklarında öğrenciler deneme çözmeye ağırlık vermektedirler. TYT’ de sorumlu oldukları Türkçe konularının tamamıyla karşılaştıkları için tüm konuları baştan sona tarama ve eksiklerini görme imkanına sahip olan adayların sınava uzanan son düzlükte bol deneme çözmeleri kritik önem taşımaktadır.

TYT’ de Türkçe’ den 40 soru gelmektedir ve kısıtlı bir zamanda uzun Türkçe paragraf ve dil bilgisi sorularını doğru bir şekilde çözebilmek için sınav öncesi mutlaka ama mutlaka denemelerle alıştırma yapmak şarttır. Piyasada kolay, orta ve zor seviyede pek çok deneme kitabı bulunmaktadır ve öğrenciler sınav anında yaşayacaklarını az buçuk bu kitaplar yardımıyla deneyimleyebilirler.

Kolay Seviye TYT Türkçe Denemeleri

Deneme sınavı çözerken kademe kademe zorluk seviyesini arttırmak önemlidir. Bu nedenle başlangıç olarak daha kolay sorularla hazırlanmış kaynaklar almanızın ilerlemenize büyük bir katkısı olacaktır.

Karekök TYT Türkçe Denemesi Nasıl?

Özellikle Matematik alanında tercih edilen Karekök yayınları, TYT Türkçe Denemeleriyle de tercih edilmektedir ancak soruları birçok öğrenciye basit gelmektedir.

Başlangıç için tercih edebilirsiniz ancak ilerleyen dönemlerde daha farklı kaynaklara yönelmeniz gerekebilir. 20 adet denemesi ve çözümleriyle oluşturulmuş kitap çoğunlukla öğrencilerin kitaplığında yerini almaktadır.

Limit TYT Türkçe Denemesi Nasıl?

Limit, TYT Kronometre Türkçe Denemeleri adıyla piyasaya sürdüğü deneme kitabında ÖSYM tipi sorularıyla öğrencilere en iyi sınav öncesi antrenmanı yapan kaynaklardan bir tanesi.

Kolay- orta seviye sorular içeren denemeler Türkçe sorularını tanıma açısından iyi iş çıkartmaktadır. 20 adet denemenin her birinde ilk sayfada önerilen süre belirtilmiş böylece bu sürelere göre çalışma imkânınız bulunuyor.

Deneme kitabında denemelerin yanı sıra ÖSYM’nin paragrafta sık sık kullandığı kalıpların ve sözcüklerin yer aldığı paragraf sözlüğü bölümü de bulunmaktadır.

Fix Yayınları TYT Türkçe Denemesi Nasıl?

Kolay sorulardan oluşturulmuş 5 deneme sınavı içeren Fix Yayınları’nın Türkçe deneme kitabı, yeni başlayanlar için ideal bir kaynaktır, ancak özellikle hedefiniz yüksekse ve baya bir deneme çözmüşseniz son günlerde çözmeniz için uygun bir kaynak olduğu söylenemez.

Orta Seviye TYT Türkçe Denemeleri

ÖSYM’nin hazırladığı sınavlarda zorluk dereceleri değişen sınavlar olsa da çoğunlukla orta seviye sorular gelmektedir. Bu yüzden orta seviyedeki soruları çözüyor olabilmek önemlidir.

Bilgi Sarmalı TYT Türkçe Denemesi Nasıl?

Orta seviye sorularla öğrencileri sınayan Bilgi Sarmalı TYT Türkçe Branş Denemeleri, ÖSYM’ye yakın bir tarz yakalamayı başarmış yayın evlerinden bir tanesi. İçindeki 20 denemeyle TYT kazanımlarını öğrenciye kazandırmayı hedeflemektedir.

Paraf TYT Türkçe Denemesi Nasıl?

Türkçe denilince akıllara ilk Paraf gelir. Orta seviyede öğrencileri zorlayacak sorular içeren 15 denemesiyle ve soruların çözümlerini de içinde barındırmasıyla sınav kaynakları arasında önemli bir deneme kitabı.

Arı Yayınları TYT Türkçe Denemesi Nasıl?

Arı X-Ray Türkçe Denemeleri’ nin öne çıkan en önemli özelliği 3 ayrı bölümden oluşmuş olmasıdır. Orta seviye soruları dil bilgisi, anlam bilgisi ve ses bilgisi olmak üzere 3 ayrı bölüme ayrılmıştır.

Türkçe’ de özellikle geliştirmek istediğiniz konularınız üzerinde gidebilir ve netlerinizi bölümlere göre sınayarak eksiklerinizi daha net görebilme şansı yakalayabilirsiniz.

Bi Not Yayınları TYT Türkçe Denemesi Nasıl?

Orta seviye sorularıyla artık başlangıç seviyesiyle işi bitmiş öğrencilerin daha zor soruları çözerek ve bunlarda pratikleşerek TYT gibi süre bazlı bir sınavda hız kazanmalarını sağlayabilecek bir deneme kitabıdır. 20 deneme içeren Bi Not YKS TYT Türkçe Denemeleri kitabını listenize ekleyebilirsiniz.

Kafa Dengi Yayınları TYT Türkçe Denemesi Nasıl?

ÖSYM tipi sorulara en büyük benzerliği gösteren sorular hazırlayan yayın evlerinden birisi Kafa Dengi Yayınları’dır. Özellikle mezun grubu öğrenciler soruları çözerlerken TYT’ de yaşadıklarını çağrıştırabilir. 15’li TYT Türkçe Denemesi ismiyle piyasada bulunan kitap birçok iyi yönüyle tercih edilebilir.

3D Yayınları TYT Türkçe Denemesi Nasıl?

3D Yayınları’nın TYT Türkçe Simülasyon Denemeleri isimli kitabında 16 adet deneme yer alıyor ve bu denemeler orta-zor seviye sorulardan oluşuyor. Farklı soru tipleri ve ÖSYM soru tipleriyle hazırlanmış deneme sınavlarını öğrencileri tercih etmektedir.

Zor Seviye TYT Türkçe Denemeleri

TYT Türkçe’ de sizi rakiplerinizin önüne atacak en önemli etken zor soruların üstesinden gelebilmektir.

Kolay ve orta seviye denemeleri çözdükten sonra artık sınava az bir süre kala zor seviye sorular içerek deneme sınavlarını çözerseniz sınav için bitirici darbeyi yapma şansınız yükselir.

Paragrafın Şifresi TYT Türkçe Denemesi Nasıl?

Zor sorular barındıran bu yüzden de başlangıç aşaması için uygun olmayan, ancak Türkçe’ de bol soru çözdükten sonra sınava yakın zaman dilimlerinde başarınızı arttırmaya yönelik ve kendinizi zamana karşı iyice hızlandırmanıza yarayacak Paragrafın Şifresi TYT Türkçe Denemeleri, ÖSYM soru tarzında öğrencilerin başarısını arttıracak yönde hazırlanmış olan 20 denemeden oluşuyor.

Altın Karma TYT Türkçe Denemesi Nasıl?

Tamamı yeni nesil ÖSYM soru tipiyle hazırlanan ve ileri seviye soruların yer aldığı 5 denemeden oluşan Altın Karma TYT Türkçe 5×40 deneme kitabı, sınava az bir süre hız kazanmak ve son tekrarları yaparak oturtulan konuların üzerine daha fazlasını katmak için ideal bir kaynak.

ÖSYM Tarzı TYT Türkçe Denemeleri

ÖSYM sınavlarındaki soruların zorluk seviyesi normal dağılım eğrisine göre belirlenmektedir. Buna göre soruların %10’u çok kolay, %20’si kolay, %40’ı orta, %20’si zor ve %10’u çok zordur.

Kolay, orta ve zor seviyelerde sorular barındıran deneme sınavları çözmeniz hem seviyenizi belirlemede ve ona göre çalışmanıza olanak sağlar hem de üniversite sınavında karşınıza gelebilecek türdeki tüm soruları tek bir kitap altında bulabilirsiniz.

ÜçDörtBeş (345) TYT Türkçe Denemesi Nasıl?

345 yayınlarının TYT Türkçe deneme kitabı toplam 12 farklı denemeden oluşuyor. 2 tane kolay, 7 tane orta ve 3 tane zor seviyede deneme sınavı içerek kitap ÜçDörtBeş’in kalitesiyle yeni tarz ÖSYM tipi sorularını buluşturan kitap TYT’ ye hazırlık aşamasında iyi bir kaynak.

Yayın Denizi TYT Türkçe Denemesi Nasıl?

Müfredata göre hazırlanmış 15 adet deneme içeren Yayın Denizi TYT Türkçe Denemeleri kolay, orta ve zor olmak üzere sınavdaki soru dağılımı dikkate alınarak hazırlanmıştır. Denemeler kolaydan zora şeklinde değil karışık olarak hazırlanmıştır. Yeni yeni Türkçe denemesi çözmeye başlayacaklar için ideal bir kaynaktır.

Hız ve Renk TYT Türkçe Denemesi Nasıl?

Kolay, orta ve zor sorulardan oluşturulmuş yeni nesil ÖSYM sorularına oldukça yaklaşan Hız ve Renk TYT Türkçe 18×40 Deneme kitabı, 18 deneme sınavı içermektedir.

İnternette kitap hakkında düşüncelerini belirten bir öğrencinin yorumu ise şöyle: “İlk denemeleri çok rahat yapılıp moralinizi yerine getiriyor. Asıl ÖSYM tipleri birkaç deneme sonrasında başlıyor. Çok güzel bir kaynak, çözmeden geçmeyin.”

Okyanus Yayınları TYT Türkçe Denemesi Nasıl?

Bir diğer karma düzey sorulardan oluşan denemelerin toplandığı kitap olan Okyanus Yayınları TYT 20 Türkçe Denemesi, adı üzerinde 20 adet denemenin bir araya getirilmesiyle ortaya çıkmış ve öğrencilerin hizmetine sunulmuştur.

20 denemenin 5 denemesi çok kolay, kolay ve orta seviyelerdeki sorulardan oluşturulmuştur. Böylece bu 5 denemeyle TYT denemelerine ısınabilir, son 15 testle ise bitirişi vurucu yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM