izmir escort
TYT 1 Ayda Biter mi? - Sinavhanem

TYT 1 Ayda Biter mi?

TYT 1 Ayda Biter mi?

TYT 1 ayda biter mi? içeriğimizde, sınava az kalmasına rağmen çalışmaya başlamamış olanların durumunu analiz edeceğiz. TYT konularını 1 ayda tamamlamak için ne yapmalı? Nasıl bir ders programı uygulanmalı birlikte inceleyeceğiz.

TYT 1 Ayda Biter mi?

Öncelikle “1 ayda TYT biter mi?” sorusuna cevap verelim. Eğer temeliniz yoksa ve 4 işlemde dahi sorun yaşıyorsanız, problemler nasıl çözülür hiç bilmiyorsanız işinizin kolay olmayacağını bilmelisiniz. Amacınız yalnızca 200-250 puan almak ve bir bölüme yerleşmekse zaman kaybetmeden çalışmaya başlayabilirsiniz. Ancak iyi bir üniversite ve bölüm kazanmak istiyorsanız bu sene temelinizi güçlendirmeyi ve asıl hazırlık süreci için mezuna kalmayı düşünebilirsiniz.

“Zaten temelim var ama bu sene yeterince çalışmadım.” diyorsanız 1 ayda TYT konularının hepsini tamamlayabilirsiniz. Unutmamalısınız ki TYT konularını çalışmak hiç de uzun sürmez. Ancak konuların tamamen oturması için mümkün olduğunca farklı soru tarzı görmeniz önemlidir. 1 ayda TYT’yi bitirdiğinizde tam da bu noktada şansınıza güvenmeniz gerekecek. Çünkü 1 ay içerisinde yeterince soru tarzı görmeniz mümkün olmayacaktır.

TYT Türkçe 1 Ayda Biter mi?

Eğer normalde kitap okuyan bir kişiyseniz TYT Türkçe konusunda içiniz rahat olabilir. Bazı taktikleri öğrenerek sözcükte, cümle de ve paragrafta anlam sorularını kolaylıkla halledebilirsiniz. Bunun için paragraf çözme taktikleri içeriğimize göz atabilirsiniz.

Her gün 20-30 tane paragraf sorusu çözerek Türkçenin bu kısmını hallettiğimizi varsayabiliriz. Bunun haricinde dil bilgisi konuları için zaman ayırmanız gerekecektir. Ses bilgisi, yazım kuralları, noktalama işaretleri gibi konulara çalıştığınızda soru kaçırmanız zordur. Konular ise çok zor değildir. Anlatım bozuklukları soruları arasında genellikle ayırt edici olanlar mevcuttur. Buradan soru kaçırabilirsiniz. Ancak genellikle 1-2 sorudan fazlası çıkmadığından kafanız rahat olabilir.

TYT Matematik 1 Ayda Biter mi?

TYT matematiği 1 ayda bitirmek diğer derslere göre daha zor olacaktır. Çünkü pek çok konu ve bir o kadar da farklı soru tarzı vardır. Ancak unutmamalısınız ki TYT matematik konuları neredeyse ilkokuldan beri müfredatta yer alıyor. Bu nedenle aslında konuların birçoğu hakkında fikriniz olması gerekiyor. Yapmanız gereken konuya tekrar çalışırken eksiklerinizi görmek ve bu noktalarda yoğunlaşarak elinizden geldiğinde soru çözmek.

TYT Fen 1 Ayda Biter mi?

TYT fende toplamda 20 soru çıksa da konular oldukça detaylıdır. Bu nedenle 1 aylık TYT programında fen konularını eleyerek gitmenizde fayda var. Optik gibi ayrıntılı konulara çalışmak yerine madde gibi kolay ve birkaç pratik bilgi sayesinde soru kaçırmayacağınız sorular yönlenmek daha mantıklı olacaktır. Son 1 ayda TYT’ye çalışarak derece yapmak gibi bir planınız yoksa fenin tüm konularını çalışmanızı önermiyorum.

TYT Kimya 1 Ayda Biter mi?

TYT kimya, fen bilimleri içerisindeki en kolay derstir. Düzenli bir program yapıp çalıştığınızda 1 hafta gibi kısa bir zamanda tüm konuları halledebilirsiniz. Özellikle kimya çalışırken konu özetli kaynakları kullanmanın büyük faydasını görürsünüz.

TYT Fizik 1 Ayda Biter mi?

Düzenli bir program ile TYT fizik de 1 ayda biter. Ancak zamanınızı verimli kullanma açısından değerlendirdiğinizde mantıklı bir seçim olmayacaktır.  Yalnızca 1 soru çıkacak elektrik, optik gibi konular yerine daha kısa konulara çalışmanızda fayda vardır.

TYT Biyoloji 1 Ayda Biter mi?

TYT biyoloji ile AYT biyoloji konularının birçoğu aynıdır. Ancak soru tarzları farklıdır. TYT biyoloji sorularını çözmek için konunun geneline hâkim olmanız yeterlidir. Sorularda genellikle size bilgi verilir ve yorumlayarak sonuca ulaşmanız beklenir. Genel olarak konuyu bilip soru çözdüğünüzde karşınıza çıkan soruların önemli miktarını çözebilecek duruma gelirsiniz.

TYT Sosyal Bilimler 1 Ayda Biter mi?

TYT sosyal bilimler konuları da en az fen bilimleri kadar detaylı ve çoktur. Karşınıza çıkacak soru sayısı ise; 20’dir. Üstelik doğrudan bilgi sorusu neredeyse hiç çıkmaz. Bu nedenle TYT tarih ve coğrafya konularına çalışmanızı önermiyorum. Ancak 1 ay boyunca her gün 1 adet çözümlü TYT sosyal bilimler bölüm denemesi çözebilirsiniz. Çözdüğünüz ve çözemediğiniz soruların çözümlerini mutlaka incelemelisiniz. 1 ayın sonunda 20 sosyal sorusundan en az 10 net çıkardığınızı göreceksiniz. Eğer sosyal bilimler temeliniz iyiyse 15 netin üzerine de çıkabilirsiniz.

1 Ayda TYT’yi Bitirmek İçin Nasıl Çalışmalıyım?

Sene başından itibaren TYT’ye hazırlanan öğrenciler her gün aynı tempoyu sürdüremeyebilirler. Bu süreçte kendilerine zaman ayırabilir ya da yoruldukları günlerde programlarının dışına çıkabilirler. Ancak eğer 1 ayda TYT’yi bitirmek gibi bir planınız bulunuyorsa sizin kesinlikle programınızın dışına çıkmamanız gerekiyor. 1 ay boyunca her gün eksiksiz olarak çalışmalarını sürdürmelisiniz.

Her ne kadar çalışmak için oldukça az zamanınız olsa da tekrar hala çok önemli. Tekrarları atladığınızda çalıştığınız konuların önemli bir kısmını unutacağınızı bilmelisiniz. Bu nedenle akşam yatmadan önce gün içerisinde çalıştığınız konuların üzerinden geçmelisiniz. Mümkünse haftada bir kere de haftalık tekrar yapabilirsiniz. Tekrarlarınızın verimini arttırmak için “Ders tekrarı nasıl yapılır?” içeriğimize göz atabilirsiniz.

TYT’de pratik kazanmanın en etkili yolu deneme çözmektir. Yeterince çalışmadığınız konular hakkındaki karşınıza çıkan soruları dahi çözmeye çalışmak farklı bakış açılarına sahip olmanızı sağlar. Daha sonra bu konulara çalıştığınızda daha kolay öğrendiğinizi göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM