izmir escort
9. Sınıf Tarih Konu Anlatımlı Kitap ve Soru Bankası Önerileri - Sinavhanem

9. Sınıf Tarih Konu Anlatımlı Kitap ve Soru Bankası Önerileri

9. Sınıf Tarih Konu Anlatımlı Kitap ve Soru Bankası Önerileri

9. Sınıf Konu Anlatımlı Tarih Kitapları Tavsiyeleri

Esen Yayınları 9. Sınıf Tarih Konu Anlatımlı

Tarih dersi için 9. Sınıfta alacağınız kitap, sizin lys için hazırlık aşamanızda da yardımcı olacak bir kitap olacaktır. Bu alanda yayınlanmış kitap sayısı oldukça fazla, sizin için önemli olan en iyi kitabı seçebilmek olmalıdır. 9.sınıf tarihini hem okul sınavlarında hem de ygs sürecinde göreceksiniz. Bu nedenle sizi hem okulda hem de sınav sürecinde bilgisiz bırakmayacağından emin olacağınız bir kitap seçin.

Nesa Yayınları 9. Sınıf Tarih Konu Anlatımlı

İsmi pek duyulmayan bir yayın tercih ederken herkes tereddüt eder. Ancak Nesa yayınları özellikle daha 9.sınıfta bölümüne yavaş yavaş karar vermekte olan sözel öğrencileri için oldukça bilgi içerikli bir kitap. Her konuda bilinmesi gereken detayları içeren ve örnek sorularla zenginleştirilen bir yapısı var. Bu nedenle Nesa yayınlarını tercih ederken tarih hakkında ilerleme kaydedeceğinizi bilerek alabilirsiniz.

Final Yayınları 9. Sınıf Tarih Konu Anlatımlı

Gönül rahatlığı ile alıp kullanabileceğiniz ve bir o kadar da memnun kalacağınız yayınlardan biri de Final yayınlarıdır. Çünkü konuya hâkim bir anlatışla, diğer birçok tarih kitabının düştüğü hataya düşmeden gereksiz konu detayından kurtulmuş. Tarih dersini çalışmak öğrenciler için zaten yeterince zor. Bir de detayda boğularak bilgi verip çıkmaza sokmak pek de akıllıca değil. Bunu yapmadığı için Final yayınlarını alıp tarih temelinizi sağlam atabilirsiniz.

Yayın Denizi Yayınları 9. Sınıf Tarih Konu Anlatımlı

Son zamanların sıkça kendinden bahsettiren yayınlarından biri de Yayın Denizi oldu. Çok tercih edilmesi elbette içeriğinin yeterli donanıma sahip olmasından kaynaklanıyor. Bu nedenle tarih dersine hem okul için hem de yaklaşan sınavlar için çalışmak istediğinizde bu yayın ilk tercihleriniz arasında yer alabilir.

9. Sınıf Tarih Soru Bankası Tavsiyeleri

Palme Yayıncılık 9. Sınıf Tarih Soru Bankası

Palme yayınları alt düzey birçok öğrenciye göre özellikle tarih gibi ezbere dayanan dersler için kâbus olmuş durumda. İçeriğinde yer alan sorular daha çok orta düzey ve üst düzey öğrenciler için hazırlanmış gibi görünüyor. Hemen her branşta aynı durum yaşanmakta ancak konularını bitiren her öğrenciye açık kapı bırakıyor. Asla çözülmez denilebilecek sorular değil. Biraz konu çalıştıktan sonra bir soru bankası bitirilir. Sonrasında ikinci kitap olarak alınabilir bir yayındır.

Esen Yayınları 9. Sınıf Tarih Soru Bankası

Esen yayınlarının üç renk soru bankası hemen her öğrencinin sahip olması gereken bir soru bankasıdır. Çünkü hem kolay soru hem zor soru seçeneklerine hâkim olmak ancak bu şekilde mümkün. Bu yönüyle Esen yayınları aslında oldukça sağlıklı bir adım atmış. Zor soru barındıran yayınları almaktan çekinen öğrenciler de düzeyine göre başlayıp başarılarını arttırabilirler.

Zafer Yayınları 9. Sınıf Tarih Soru Bankası

Zafer yayınlarının soruları, tarihle yeni tanışan lise öğrencilerinin çözebileceği ölçüde sorulardır. Yoruma açık ve ygs tarzında soruları mevcut. Bu da hem okulda hem sınav sürecinde kullanabileceğiniz bir test kitabı olmasını sağlıyor.

Çözüm Yayınları 9. Sınıf Tarih Soru Bankası

Konu anlatımlı soru bankası içeriğine sahip bir diğer yayın da Çözüm yayınlarında mevcut. 9.sınıf tarih için oldukça akıllıca bir yöntem çünkü hatırlama sorunu yaşayan öğrenciler, geriye dönüp konuları tekrar edebilme şansı yakalıyorlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM