izmir escort
10. Sınıf Matematik Konu Anlatımlı Kitap ve Soru Bankası Önerileri - Sinavhanem

10. Sınıf Matematik Konu Anlatımlı Kitap ve Soru Bankası Önerileri

10. Sınıf Matematik Konu Anlatımlı Kitap ve Soru Bankası Önerileri

10. sınıf matematik dersi için kullanabileceğiniz kaynakları sizin için inceledik. Konu anlatımlı ve soru bankası olarak ayrı ayrı gruplandırdık. Aklınıza takılan kaynak önerileri için yorumlar kısmını kullanabilirsiniz.

Palme Yayıncılık 10. Sınıf Matematik Konu Anlatımlı

Palme yayınları, okulda öğrendiğiniz matematiğe fazlasıyla yardımcı olacaktır. Bununla birlikte matematik temelinizi attıktan sonra sınav sürecine hazırlanmanızı da kolaylaştıracaktır. Yine de Palme yayınlarının konu anlatımlısına bakmadan önce yapmanız gereken okulda konuyu anlamak olsun. 10. Sınıftan sonra matematik, daha önce öğrenilen konuların daha geniş versiyonu halini alır. Bu da lys konularının başlaması demektir. Elbette her konuda aynı başarı sağlanamaz ancak Palme yayınlarıyla eksik olduğunuz konuları kapatabilirsiniz.

Esen Yayınları 10. Sınıf Matematik Konu Anlatımlı

Matematik dersinin anlaşılması en zor ders ilan edilmesinin ardından konu anlatımlı kitap sayısında ciddi bir artış oldu. Bu artışla beraber piyasada hem kaliteli hem de kalitesiz birçok kitap ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu yayınları süzgeçten geçirip almakta yarar var. Nitekim en verimli olan kitaplar hem konu anlatımını sayısal bir ders olduğu için yalın tutmalı hem de örnek soru çözümlerine yer vermeli. Esen yayınları, piyasada bu kalitede olan kitaplardan biridir. Hem konuyu daha iyi anlar hem de pekiştirme şansı yakalarsınız.

Kulvar Yayınları 10. Sınıf Matematik Konu Anlatımlı

Soru bankasıyla birlikte konu anlatımlı bir kitaptır. Matematik dersi için ikisinin birlikte ne kadar iyi olduğu tartışılır. Çünkü konu anlatımlı kitaplarda konu bazında testler daha ayrıntılı ve daha fazla olur. Bu da konunun daha iyi anlaşılmasını sağlar. Soru bankaları ise genel test içerikli ve karma nitelikli olurlar. İkisi birlikte olduğunda hem konuyu kavrama test sayısı azalır hem de soru bankasının içeriğinde yer alan soru sayısı düşmüş olur. Buna rağmen formül ya da kilit noktaları hatırlatan aynı zamanda soru donanımına sahip bir kitap arıyorsanız bu kitap oldukça başarılı.

Nitelik Yayınları 10. Sınıf Matematik Konu Anlatımlı

Konu anlatımlı matematik kitapları arasında iyi bir içeriğe sahiptir. Ara sınıf matematiği ile birlikte lys temeliniz için muhakkak  işinize yarayacaktır. Bu nedenle özellikle konu üzerinden verdiği örnekleri görülmeye değer bir kitap denilebilir.

Pi Analitik Yayınları 10. Sınıf Matematik Konu Anlatımlı

Yine bir konu anlatımlı ve soru bankası birlikte kitap örneği daha. Pi Analitik yayınları, son zamanlarda özellikle sınav sürecinde olan ve lys için hazırlanan öğrenciler tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır. Pek çok öğrencinin kullandığı ve memnun olduğu bu kitabı örnek soru çözümleri ve soru bankası kısmı için alabilirsiniz.

 Karekök Yayınları 10. Sınıf Matematik Soru Bankası

Lys hazırlanma aşamasında olan öğrenciler, karekök yayınları için özellikle soru bankalarına dair zor ifadesini kullanırlar. Karekök yayınlarının soru bankasını çözebilmek için belli bir konu birikimine sahip olmak gerekir. Bu nedenle önce konuyu bitirip arkasından kavrama testleriyle gidip sonra zor olan soruları çözmekte yarar var.

Yöntem Yayıncılık 10. Sınıf Matematik Soru Bankası

Bol soru içeren ve hem zor hem kolay soruların eşit dağıldığı testlere sahip bir soru bankasıdır. Özellikle matematik branşı için çözülen soru sayısı önemlidir. Ne kadar çok soru çözerseniz o kadar faydası olur. Bu bağlamda bu kitabı da gözden geçirmekte yarar var.

Çözüm Yayınları 10. Sınıf Matematik Soru Bankası

Çözüm yayınları da hem konu  anlatımlı hem de soru bankası içermekte olan bir yayın. Bu nedenle özellikle soru görmek ve konu hatırlatmalarına göz atmak istediğinizde rahatlıkla alabileceğiniz bir kitap.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

    • Konu konu olan fasiküllerden yararlanabilirsin Emirhan. İlla 10. sınıf olması da şart olmaz konu konu olduğu için.

  1. bizim öğretmenimiz sürekli soru ödevi veriyor. İçinde bol soru bulunan önerebileceğiniz soru bankası var mı?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM