izmir escort
LYS Tarih Konu Anlatımlı Kitap Önerileri - Sinavhanem

LYS Tarih Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

LYS Tarih Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

Lys Tarih çalışmak için hangi kitapları kullansam diyenler için kaynak incelemelerini yaptık. Doğru kaynak seçimi ile netlerinizi arttırmak ise; çok daha kolay.

Yayın Denizi Yayınları Lys Tarih Konu Anlatımlı

Tarih dersi lys içerisinde öğrencileri en çok ürküten ders olarak ilk sıralarda yerini almakta. Ygs’den farklı olarak neredeyse tamamı ezber odaklı sorulardan oluşmakta. Bu noktada aynı konuları bir de ezber yönüyle çalışıp olabildiğince çok soru çözülmeli. Yayın Denizi’nin konu anlatımı orta düzeyde bir öğrenci için oldukça kurtarıcı. Çünkü bilinmesi gereken verilmiş, fazla detaya girilmemiş. Bu noktada fazla detaya girilmemesi ne kadar tercih edilesi bir durum bilinmez ama temeliniz varsa ve konu tekrarı arıyorsanız bu yayın ideal olabilir.

Palme Yayıncılık Lys Tarih Konu Anlatımlı

Tarihte her konuda, olabildiğince bilgi birikimi ve donanım sahibi bir yayın. Diğer branşlar için de çok sık tercih edildiği görülen bu yayının en büyük avantajı size yüksek hedef anlatım vermesidir. Çok basite indirgeyerek düzeyi daha aşağı çekerek bir anlatım uygulamamış tam tersine zorlayıcı olmayı tercih etmiş. Anlatım tarzı gereği bilinmeyenler ağırlıklı, detay bilgi vererek ilerlenmiş. Bu da diğer kitaplarda denk gelinmeyen bir durum olduğu için tercih edilme durumunu arttırıyor.

Ekstrem Yayınları Lys Tarih Konu Anlatımlı

Tarih dersi için yapılması gereken en iyi konu anlatımlı kitap seçimi, seviyeye göre kitap seçmekten geçer. Konuları anlamakta sıkıntı yaşanıyorsa ya da tarih dersini baştan sona bir kez bitirmek istiyorsanız alınmaya alabileceğiniz bir kitap olabilir. Çok detay ve çok zor örneklerle karşılaşmak yerine daha makul, daha orta düzey öğrenci için hazırlanmış bir kitap olduğu söylenebilir.

Fdd Yayınları Lys Tarih Konu Anlatımlı

Konu anlatımlılarından çok soru bankaları tercih edilen bu yayının, tarih dersi için ne beklediğinize bağlı olarak dönütü olacaktır. Bazı konularda çok detay verirken bazılarında yüzeysel ilerlenmesi oldukça ilginç görünüyor. Piyasa uzun zamandır var olan Fdd yayınları, sistemi en iyi tanıyanlar arasında. Ancak tarih için konu anlatımı olağanüstü önem taşımaktadır ve hemen her konuda tüm detaylara sahip olmak isteyen öğrenciler için ikinci planda kalmakta.

Sınav Yayınları Lys Tarih Konu Anlatımlı

Ygs ve lys konularının birlikte verilmesi tarih dersi için ne kadar anlaşılır bir durum bilinmez ancak sınav yayınları bunu yapmış. Çok kötü bir kitap ortaya çıkmamış. Bir sözel öğrencisi için yeterli sayılmasa da eşit ağırlık öğrencileri doyurur nitelikte olduğu görülüyor. Öğrencilerin iki sınava birlikte yer veren kitaplara bakış açısı pek de olumlu değil. Nitekim haklı oldukları da söylenebilir. Çünkü her ikisi için ayrı konular ve ayrı başlıklar altında bol örnek çözümü, konuyu kavramaya dair bol test arayışı içindeler. Konu anlatımlı kitaplar bunun için zaten kısırken her iki sınavı tek bir kitapta birleştirmek durumu daha da vahim kılıyor.

Final Yayınları Lys Tarih Konu Anlatımlı

Yine bir ygs, lys birlikte konu anlatımlı kitap örneği daha. Her iki sınav için tüm detayı verebilecek ve sözel öğrencileri de bu konuda doyurabilecek kitapların hazırlanması en büyük beklenti haline gelmiş durumda. İki sınavı birlikte alan kitapların öğrenciye kazandırdığı tek şey kitap ve para tasarrufudur. Bunun dışında ikisinin birlikte konu anlatımına yer verilmesi öğrencinin kitabı yetersiz görmesine neden oluyor. Final yayınları da bunu yapmış. Nitekim Final yayınlarının konu anlatımından ziyade soru bankaları daha çok tercih ediliyor.

Okyanus Yayınları Lys Tarih Konu Anlatımlı

Sözel öğrencilerinin gönül rahatlığı ile alıp kullanabileceği ve bir o kadar da memnun kalacağı yayın. Okyanus yayınları konu anlatımlı kitap piyasasında sözel öğrencilerinin özellikle tarih konusundaki yardımına yetişmiş ve hazırlanan kitaplar arasında en iyi yere yükselmiş gibi görünüyor.

Nesa Yayınları Lys Tarih Konu Anlatımlı

Tarih dersi için 9. Sınıfta alacağınız lys ye dahi hazırlanabileceğiniz bir kitap isterseniz Nesa yayınları en iyi kitaptır. Çünkü hem okula yardımcı hem sınava endeksli bir kitap olduğu söylenebilir. Okula yardımcı olması ve ara sınıflar dâhil her yılı içermesi aranan detay ve bilgiyi barındırması demektir ki bu da tarih için aranılan özelliktir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM