izmir escort
LYS Biyoloji Konu Anlatımlı Kitap Önerileri - Sinavhanem

LYS Biyoloji Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

LYS Biyoloji Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

Lys Biyoloji konu anlatımlı kitap önerilerini, Lys biyoloji için hangi kitapları kullanmak istiyorum diyen öğrenciler için hazırladık. Farklı kaynaklar hakkında fikir almak için yorumlar kısmından yararlanabilirsiniz.

Palme Yayıncılık YGS-LYS Biyoloji Konu Anlatımlı(A-B)

Biyoloji dersini YGS-LYS olarak ele almış olsa da kitap ayrı iki gruptan oluşmakta, A ve B olarak isimlendirilerek satılmakta. Yayın, LYS biyoloji denildiğinde akla ilk gelen kitaplar arasında yerini korumakta. Nitekim hazırlık aşamasında olan öğrenciler tarafından en çok tercih edilenlerin arasında yer alması, bunu kanıtlar niteliktedir. Diğer tüm yayınevlerinden farkını özellikle konu anlatımında ortaya koyan kitap, tüm konulara hâkim olmanız için gerekli bütün bilgiye yer vermiş durumda. Net konu anlatımı ve ardından konuya dair gereksiz denmeyecek kadar örnek vermesi kitabın alınabilir olduğunu gösterir.

Birey Yayınları LYS Biyoloji Konu Anlatımlı

Zor biyoloji sorusu görmek isteyen öğrenciler için vazgeçilmez duruma gelmiş olan Birey yayınları, konu anlatımında da belli bir seviyeye adım atmış öğrencilere hitap etmekte. Biyolojisi hiç olmayan ve sıfırdan başlamak isteyenler için panik yaratmaya yetecek bir tarzı olan kitabı daha çok zor soruları görmek adına tercih edebilirsiniz. İyi noktada olan öğrencilere; hız kazandırma, tüm biyoloji hâkim olma becerisi kazandırmakta. Özellikle zorlayıcı örneklerini yine kendisinin çözümleyerek teknik öğretmesi ve düşündürmeye yönlendirmesi kitabı LYS biyoloji için ilk üçe yerleştiriyor.

Karekök Sıfır LYS Biyoloji Konu Anlatımlı

Biyolojiye sıfırdan başlamak isteyenler için en ideal konu anlatımlı LYS kitabıdır denilebilir. Karekökün sıfır başlığı, temeli hiç olmayan öğrencileri hedef alarak en alt düzeyden anlatmayı hedefliyor. Lise sürecinde biyolojiye asla hâkim olamayan öğrencilere, kolay yoldan anlatım tarzı var. Çok fazla gereksiz bilgi barındırmayan ve sınav sistemi için ne kadarı bilinmeliyse ona yer veren yayın, sorularının orijinalliği ile elde olması gereken başarılı bir kitap. Her ne kadar konu anlatımı sıfırdan başlamışsa da verdiği testler içerisinde muhakkak zorlayıcı sorular yerini almış. Bu sebeple yalnızca konuda zayıf öğrenciler için basılmış bir kitap düşüncesi yanlış olur.

Final Yayınları LYS Biyoloji Konu Anlatımlı

Biyoloji bazında düşünüldüğünde tek başına LYS olarak ele alınmayan kitap YGS müfredatını da içermektedir. Her ne kadar konulardan bazıları her iki sınavda da çıksa da yalnızca LYS niteliğinde konu anlatım çıkarmamış olması kitaptan vazgeçilme sebepleri arasında yerini alıyor. Final yayınlarının bu kitabı ise her ne kadar tüm baştan sona biyolojiyi bitirmek isteyen öğrenciler için tüm detayı barındırmasa da temeli olduğunu iddia eden her öğrenci için kaliteli bir kitaptır. Özellikleriyle soru tarzı ve sınav sistemine yakın soru kazandırması ile tanınan yayınevi yalnızca bu sebepten bile tercih edilebilir.

Uğur Yayınları LYS Biyoloji Konu Anlatımlı

Konu anlatımlı kitaplarından çok soru bankaları tercih edilen yayının, biyolojide bir yerlere gelmiş öğrenciler için kaliteli bir anlatıma sahip olduğu söylenebilir ancak hiç bilmeyen öğrenci için yetersiz denilebilir. Bununla beraber konular bitirildikten sonra soru bankasına göz atılmalıdır.

Eksen Yayınları LYS Biyoloji Konu Anlatımı

Özellikle lise sürecinde okula yardımcı adı altında alınan okul müfredatına hâkim bir yayındır. Ancak öğrenciler için liste ortalarında bir yere sahip olmasının nedeni kendini tekrara girmesi ve sorularının ya çok zor ya da çok kolay olmasından kaynaklıdır. Her testte belli oranda yer almayan zor soru sayısı göz korkutucudur.

Sınav Yayınları LYS Biyoloji Konu Anlatımı

Yine YGS-LYS konu anlatımı birlikte verilmiş olan kitap, her ne kadar öğrenci seviyesine inebilmiş olsa da konu anlatımında tüm öğrencileri kapsıyor denilemez. Nitekim konu anlatımın aksine özellikle testlerinde soruların oldukça zor olması bu tutarsızlıkta işinin zor olduğunu gösteriyor.

Esen Yayınları LYS Biyoloji Konu Anlatımı

Esen yayınları, her ne kadar YGS-LYS konu anlatımı şeklinde verilmiş olsa da lise düzeyi her sınıf için ayrı bir kitap çıkarmıştır. Bu sebepten daha detaya inmek isteyen her öğrenciye o imkânı sunan ancak YGS-LYS kitabı bazında konuda yetersiz kalan bir kitap olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM