izmir escort
Ygs Konuları 1 Ayda Biter mi? - Sinavhanem

Ygs Konuları 1 Ayda Biter mi?

Ygs Konuları 1 Ayda Biter mi?

Ygs ve lys hazırlığında olan öğrencilerin hemen hepsinin aklını meşgul eden soruların başında konuların ne zaman biteceği yer alıyor. Sınava ne zaman başlayacağınızdan tutun da son gün neler yapacağınıza kadar sınav öncesini planlamanızda yarar var. Sınav yalnızca bir dersten oluşmuyor. Bu nedenle kapsamlı bir çalışma ile hem ygs hem lys üzerinden konuları yürütmelisiniz. Bununla beraber konuları pekiştirmek için de bir o kadar çok soru ve deneme çözmelisiniz. Elbette her derse aynı çalışma oranı ile çalışmak mümkün değil. Sizlerin yatkınlığı ve bölümü de çalışacağınız dersler kadar önemli.

Güncel Bilgi İçin: TYT 1 Ayda Biter mi?

Erken Çalışmaya Başlamanın Faydaları

Ne kadar erken ders çalışmaya başlarsanız konuları o kadar erkyen bitirirsiniz. Çalışmalarınızı yürütürken özellikle dikkat etmeniz gereken noktaların başında zamanın geldiğini unutmayın. Ayrıca çalışmalarınız esnasında hem ygs hem lys konularını birlikte çalışmanız gerektiğini bilmelisiniz. Elbette konular bir ayda tamamlanır, tamamlanmaz değil. Ancak bu sizin içinize ne kadar siner? Sorulması gereken konu bu. Yani zamana yayarak rahat rahat çalışmak varken neden bir aya sıkıştırılmış bir programa uyasınız ki.

Zamanı En İyi Şekilde Kullanın

Liseye başlandığı günden itibaren bir gün muhakkak bu iki sınavla karşılaşacağınız gerçeğini bilmelisiniz. Bununla birlikte özellikle birçok öğrencinin yaptığı öteleme hatasını yapmamalısınız. İzlemeniz gereken yolun ilk kuralı, zamanı iyi kullanmaktır. Elbette hem eğlenecek hem de gezip dolaşacaksınız ancak 9.sınıf bittiğinde tüm konularınız biterse; 10.sınıf bittiğinde, arkanızda sayfalarca konu bırakmazsanız sınav zamanı geldiğinde çok rahat edersiniz. Özellikle 11.sınıf öğrencilerinin bu konuda dikkatli olmalı gerekiyor. Çalışmalarınıza özenle ve ısrarla devam etmelisiniz ki 12.sınıfa geldiğinizde yalnızca konu tekrarlarınız ve deneme çözümleriniz kalsın.

Planlı ve Programlı Olmanın Avantajı

Kullanacağınız zaman genişse sizler için genişçe bir plan yapılmalı ve siz her şeyi zamanında yaparak ne gezip eğlenmelerinizden ne de ders çalışmalarınızdan geri kalmamalısınız. Eğer çok kısa bir zamanınız kaldıysa -ki genellikle lys için bu tabloyla çok sık karşılaşılır- yapmanız gereken yine bir plandır. Ancak bu kez planı hızlandırma şeklinde düzenlemelisiniz. Hızlandırma ya da kamp adı verilen hızlı ders çalışma programları konularınızı yetiştirmenizi sağlayacaktır. Ancak kısa sürede bunu yapmış olsanız bile her zaman bir eksiklik hissedeceksiniz çünkü yeterince soru çözmemiş olacaksınız.

Son Bir Ayı Değerlendirin

Konularınızı yetiştireceğinizi umarak devamlı son aylara ötelerseniz son bir ay çok büyük sıkıntı içerisine girersiniz. Bunun yerine aylar öncesinden başlayarak konularınızı bitirin ve son bir ay hızlandırma şeklinde konu tekrarı ve deneme çözün. Hiç bilmediğiniz bir konuyu, son bir aya sıkıştırırsanız konuyu bitirmiş olsanız bile yeterince pekiştirme fırsatı bulamadığınız için verim alabilme ihtimaliniz çok düşük. Bu yüzden aylar öncesinden hem ygs için hem de lys için tüm enerjinizle hazırlanmaya başlamalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Tyt ne kadar sürede biter? 1 ayda TYT 2 ayda AYT biter mi? Sonra soru çözmek istiyorum.

    • Ben günde 8 saat çalışarak 2 ayda tamamen bitirdim. Şimdi soru çözüyorum. 1 ayda da biter ama yüzeysel olur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM