izmir escort
2016 Lys Soruları Değerlendirmesi Zor Mu? Kolay Mı? - Sinavhanem

2016 Lys Soruları Değerlendirmesi Zor Mu? Kolay Mı?

2016 Lys Soruları Değerlendirmesi Zor Mu? Kolay Mı?

2016 Lys sorularının değerlendirmesini de beraberce yaparak, sorular zor muydu? kolay mıydı? anlamanızda yardımcı olacağız.

Sene boyunca çalışılan Ygs ve Lys serüveninin sonuna gelindi. Artık, sınavda elinizden geleni yaptıktan sonra sonuçları bekleme zamanı.

2016 Lys 4 Soruları(Sosyal Soruları) Zor Muydu?

2016 Lys 4 sosyal bilimler sınavı tamamlandı. Dileriz ki tüm öğrenciler emeklerinin karşılığını alır. Sorular incelendiğinde; özellikle tarih ve coğrafya sorularının gerçekten kolay olduğu görülmekteydi. Konuları genel olarak biliniyorsa çoğu soru yapılabilecek düzeydeydi.

Psikoloji ve mantık sorularında, bilgi ile yorumun harmanlanması ile beraber, hem kafa karıştırabilecek hem de anlaşılması zor sorular mevcuttu. Lys 4 sınavının ayırıcı soruları da buradaydı.

Lys 4 din ve sosyoloji  soruları, orta ve zor seviye arasında dağılım göstermekteydi.

2016 Lys 1 Soruları(Matematik Geometri Soruları) Zor Muydu?

Lys 1 sınavının matematik kısmında, soru dağılımı dengeli bir şekilde yapılmıştı. 20-30 soru arası, daha temel ve orta seviyeli sorulardı. Konuları biraz bilen bir öğrenci rahatlıkla yapabilecek durumdaydı. Bu durum, orta seviyedeki öğrencilerin netlerinin beklentilerinin üstünde olmasını sağlayacaktır. Kalan sorular ise; zaman konusundan sıkıntı yaratabilecek sorulardı. Zaman sıkıntısı olmadığında rahatlıkla çözülebilecek olsa da Lys 1 matematik bölümünde öğrencilerinin büyük bölümünün zaman sorunu yaşadığı görülüyor.

Lys 1 geometri sorularının üçgen ve çokgen bölümleri genellikle temel konular üzerindeydi. Ancak eleyici ve uğraştırıcı bölümler de bulunmaktaydı. Geometrinin, ortalama netlerinin bu sene pek de yüksek olmayacağı bekleniyor.

2016 Lys 2 Soruları(Fen Soruları) Zor Muydu?

25 Haziran sınav sonrası güncellenecektir.

2016 Lys 3 Soruları(Edebiyat Soruları) Zor Muydu?

26 Haziran sınav sonrası güncellenecektir.

2016 Lys 5 Soruları(Dil Soruları) Zor Muydu?

25 Haziran sınav sonrası güncellenecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM