2017 Ygs Geometri Konuları ve Soru Dağılımı

2017 Ygs Geometri Konuları ve Soru Dağılımı

2017 Ygs Geometri konuları, matematik soruları içerisinde önemli bir yere sahiptir. Genel olarak temel konular olmakla beraber, bol soru çözmediyseniz zorlanmanız olası. 2017 Ygs geometri konularında başarıya ulaşmak için bolca antrenman yapmanız şart.

Açılar, üçgenler ve benzerlik konuları, geometri 2017 Ygs konularını yapabilmeniz için şart.

2017 Ygs geometri kaldırılan konular neler? Yeni konu eklendi mi? soruları öğrenciler tarafından en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Karşınıza çıkacak sorular, okul müfredatınızla aynı şekilde ilerler. 2013 yılında değişen müfredat da 2017 Ygs geometri konularında değişiklik olmasına neden olmaktadır.

2017 Ygs Geometri Kaldırılan Konular

Direkt olarak kaldırılan konular değil; ancak üniteler içerisinden bazı bölümler kaldırıldı. Bunlar;

 • Benzerlik konusundan karnot teoremi
 • Benzerlik konusundan seva ve menelaus teoremi
 • Çemberin kuvvet ekseni formülleri
 • Çember analitiğinden kuvvet ve çember demetleri
 • Geometrik cisimler konusundan konik ayrıntıları
 • Uzay analitiği konularıdır.

2017 Ygs Geometri Eklenen Konular

 • Trigonometrinin, geometrik kısımları 2017 Ygs geometri konuları arasına eklenmiştir.

2017 Ygs Geometri Konuları ve Soru Dağılımı

Açılar

Hemen hemen her konunun içerisinde geçse ve bilmeniz şart olsa da, tek başına 0-1 soru olarak değişmektedir.

Üçgenler

Üçgenlerde, genellikle eşkenar, dik ve ikizler üçgen, özel üçgenler konularında ağırlık vardır. 3-5 soru arasında çıkar.

Benzerlik

Benzerlik, hem üçgen hem de diğer geometrik cisimlerle birleştirilebilir. Geometrinin en önemli konularındandır. Tek başına 1 sorudan fazla çıkması zordur.

Çokgenler ve Dörtgenler

Çokgenler ve dörtgenler konusuna ait genel formülleri bilmek önemli. Ayrıca özel kurallardan da çıkabilir. 2-3 soru arasında değişir.

Çember ve Daire

Çember ve daireden ortalama 2 soru çıkar. Genellikle çok zorlayan konulardan da değişdir.

Doğrunun Vektörel Denklemi

Muhtemelen 1 soru çıkacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
2017 Ygs Konuları

BİRDE BUNLARA BAKIN

13 yorum

 1. Merhaba Hocam başka sitelerde 2017 hakkında konular yazılmış bazıları farklı buda farklı oluyor 2017 konuları ne zaman tamamen belirleniyor 🙂 bi de hocam 2017 ygs lys kitapları ne zaman basılmaya basliyacak 🙂

  • Ahmet; konuları 9-12 sınıf müfredatı doğrultusunda güncelledik. Karşınıza çıkacak konular da, bu sene 12. sınıf olan öğrencilerin müfredatında olan konular. Eğer 12. sınıfsan görmüş olduğunuz tüm konulardan sorumlusunuz.
   Yeni kitaplar ise; ağustos eylül gibi basılmaya başlar. Bu sene yazın çalışmaya başlayan öğrenciler bu konudan biraz sıkıntı yaşayacak. O nedenle mümkün oldukça konu özetlerini paylaşmaya çalışıyoruz.

  • Can; Ygs ve Lys kesinlikle beraber götürülmeli. Aksi takdirde sene içerisinde ciddi zorlanma ve Lys’den istenilen sonucu alamama durumu oluyor.

  • Ahmet; hangi ders olursa olsun soru çözmeden Ygs Lys tamamen çalışılmış sayılmaz. Bolca soru çözüp, test sistemine alışmalısınız.

 2. Trigonometrinin geometriye eklenmesi geometrinin puan yuzdesini etkileyecek mi?% 7 etkiliyordu onceden.bir de trigonometri geometriye gecince trigonometriden kac soru cikar?

  • Berat geometrinin yüzdesini etkilemeyecektir.
   Temel düzeyde 1 soru bekliyoruz ama 2 tane de çıkabilir.

 3. Hocam ygs geometride sadece vektör mü var yoksa uzay vektörü de var mi? Uzay analitigi kalkti derken hepsini mi kapsıyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
Sporsorlu Bağlantılar