izmir escort
En İyi Ygs Geometri Soru Bankaları

Ygs Geometri Soru Bankası Önerileri

Ygs Geometri Soru Bankası Önerileri

Geometri pratik gerektirdiği için en başta tüm öğrencilere fazlasıyla zor gelen bir derstir. Bu yüzden kendinize uygun kitabı seçtikten sonra sabır içinde o kitabı bitirmeye çalışın. Çözerken çileden çıkacağınız anlar da olsa derin bir nefes alıp çözmeye devam edin. Çünkü geometri çözmeden başarılabilecek bir ders değildir.

Ygs Geometri Karekök Soru Bankası

Karekök diğer kitaplarında da olduğu gibi bu kitabını da Mps sistemiyle yani sayfanın üst kısmında bir soru tipi verip, alt kısmında da ona benzer sorular vererek hazırlamıştır. Bu yöntem geometriyi hiç sevmeyen öğrencilerin geometriye ılımlı yaklaşmasını sağlar. Üstteki sorunun hemen ardından aşağıdakini çözmek kolaydır, bu kitapta önemli olan bölümün sonundaki genel soruları çözmektir. Geometriden hayli uzağım diyen bu öğrenciysen bu kitap geometri çözmeni kolaylaştırabilir.

Sonuç Yayınları Geometri Setleri

Fasikül fasikül çıkardığı kitaplarla bilinen Sonuç yayınları, matematik kaynaklarıyla birçok öğrenci tarafından sevilmiştir. Geometride de matematik gibi fasiküller çıkaran Sonuç yayınları her konuyu ayrı ayrı ele almıştır.(Dörtgenler,çember,konik…) Geometri bilgisi yarım yamalak bir öğrencinin eksiklerini tamamlaması için güzel bir kitaptır. Sayfaları üstte çözümlü bir örnek altta öğrenci için bırakılmış sorular bulunmaktadır. Her konu için ayrı bir fasikül bulundurduğundan sabırla kitapları çözen öğrenci büyük bir yol kat ettiğini görecektir.

Fem Yayınları Geometri Soru Bankası

Henüz sınava bir hayli zaman varsa ve emin adımlarla ilerlemek istiyorsanız Fem yayınlarının soru bankası için zaman ayırabilirsiniz. Orta zorlukta olan kitap, hem bilginizin ne derece olduğunu ölçer hem de ona göre bir plan çizmenizde size yardımcı olur. Ahım şahım farklılıklar içeren bir kitap değildir. Ancak geometri ne kadar çözerseniz o kadar başarılı olacağınız bir ders olduğundan iyi bir tercihtir.

Güvender Geometri Soru Bankası

Çoğu soru bankası gibi kolay örneklerle konulara başlamış olan soru bankası, çok zor olmasa da birçok soru çeşidi ve soru içermektedir. Geometri kitapları arasında fazla ayrım bulunmadığından elinizin gideceği, size cazip gelen kitapları çözmeniz en iyisi olacaktır.

Birey A Geometri Soru Bankası

Geometride başlangıç aşamasından çözülebilecek bir kitap daha! Kitap çok kolay sorularla başladığı için öğrenciyi fazla tatmin etmeyebilse de öğrenmek kolay bir süreç olmadığından bilinenleri pekiştirmekte fayda vardır. Hangi konuda hangi seviyede olmak için kullanabileceğiniz kitap her konudan en az dörder test içermektedir. Soru sayısı bakımından içinizin rahat edeceği bir kitaptır.

Birey B Geometri Soru Bankası

Diğer tüm geometri kitaplarından kendisini ayırıp en tepeye yerleşmeyi başarmış bir kitaptır. Her konudan en az yedişer test bulunduran kitap orta seviyenin de üzerinde bir kitaptır. Kimi zaman ilk testte kolay sorular olsa da ‘Bir Adım Ötesi’ diye ayrılan testler kitabı bir kenara atmanıza sebep olabilir. Ancak yayının şöyle de güzellikleri vardır: Hiçbir yerde göremeyeceğiniz kadar soru çeşidi içerir, düşünme pratikliği kazandırır ve çözemediğiniz soruların çözümlerini sitesinde barındırır.

Geometri de elbette aldığınız kitabın soru kalitesi önemlidir. Ancak unutmayın ki kitap alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey kitabın gerçekten hoşunuza gitmesidir. Eğer gerçekten geometriyle sıkıntı yaşıyorsanız seçtiğiniz kitap ilk iki gün çözüp atacağınız bir kitap olmamalıdır. Önemli olan fazla kitabınız olması değil sabırla bir kitabı bitirmenizdir. Piyasadaki kitaplarda bariz farklar bulunmadığı için zorluk seviyesine ve çözmeyi sevdiğiniz tipte(renkli, siyah-beyaz, ince, kalın) bir kitap seçip bir fayda görene dek onunla devam edin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM