izmir escort
TYT Felsefe Konuları 2021 - Konu ve Soru Dağılımı - Sinavhanem

TYT Felsefe Konuları 2021 – Konu ve Soru Dağılımı

TYT Felsefe Konuları 2021 – Konu ve Soru Dağılımı

TYT 2021 konuları ve soru dağılımı özellikle eşit ağırlık ve sözel öğrencileri tarafından merak ediliyor. Her ne kadar sayısal öğrencileri de TYT felsefe sorularından sorumlu olsa da kaçıracakları bir kaç soru çok önemli olmayacaktır.

TYT felsefe dersinden 5 soru çıkmaktadır. Bu 5 soruyu yapabilmek için 8 ünite çalışmak sayısal öğrencileri için çok mantıklı olmasa da sözel ve eşit ağırlıkları eğer iyi bir üniversiteye gitmeyi istiyor ve yüksek dereceler hedefliyorsa TYT felsefe için de çalışma zamanı ayırmalıdır.

Tyt felsefe nasıl çalışılır ve TYT felsefe kaynak önerileri konuları da bu süreçte işinize yarayabilir.

2021 TYT Felsefe Konuları ve Soru Dağılımı

 • TYT felsefenin ilk konusu “Felsefenin Konusu”. Bu konuda felsefe ile ilgili genel tanımlar yer alır. Felsefenin ne olduğu, nasıl felsefe düşüncesinin oluşacağı, hayat ile bağlantısı gibi konular incelenmektedir.
 • “Siyaset felsefesi” konusunda toplumda devletlerin neden ve nasıl oluştuğu ile ilgili bilgiler yer almakta. Hangi düşünce tarzına göre insan devlete ihtiyaç duyar, devlet olmasa ne olurdu gibi konuları içerir.
 • “Ahlak Felsefesi” ünitesinde ahlağın dağandığı noktalar konu alınmaktadır. Aslında iyi nedir? Doğru ile gerçek arasındaki farklar nelerdir? gibi konular incelenir.
 • “Sanat Felsefesi” ÖSYM’nin sıklıkla soru sorduğu üniteler arasında yer almaktadır. Sanat, güzellik ve felsefe arasındaki bağlantılar ve bu konuda yorum yapan düşünürler ünitenin içeriği arasında yer almaktadır.
 • “Din Felsefesi” din ile felsefenin aslında karşıt yönlerde olmadığının bir göstergesi olup çok eski çağlardan beri bu konuda düşünürlerin neler ifade ettiği ve günümüzde din felsefesinin ne durumda olduğu anlatılmaktadır.
 • “Bilim Felsefesi” ünitesi doğru yorumlarla da yapılabilecek sorulardan oluşur. Genel bilim kurallarını göz önünde bulundurarak soruları cevaplarsanız ciddi anlamda doğru cevaplara ulaşmanız mümkün olacaktır.
 • “Bilgi Felsefesi” felsefenin en temel konularından birisi olup her sene bu alanda soru çıkmaktadır. Genel kavramları mutlaka öğrenmeniz gerekli.
 • “Varlık Felsefesi” konusunun içeriğinde daha çok hangi düşünürün ne şekilde düşündüğüne değinilmektedir. Ancak TYT sorularında daha çok bilgi yerine yorum olarak karşınıza çıkmaktadır.

TYT Felsefe Konuları 2021 Eklenen ve Kaldırılan Konu Var Mı?

2021 TYT konuları sabit olup herhangi bir konu eklenmemiş ya da çıkarılmamıştır. 2018 müfredatı ile aynı konulardan sorumlusunuz. Ancak karşınıza yalnızca 5 soru çıkacağı için dağılımının geçmiş yıllarla tamamen aynı olmasını beklememelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM