izmir escort
Pdr Kazanmak İçin Nasıl Çalışmalıyım? Kaç Net Gerekli? - Sinavhanem

Pdr Kazanmak İçin Nasıl Çalışmalıyım? Kaç Net Gerekli?

Pdr Kazanmak İçin Nasıl Çalışmalıyım? Kaç Net Gerekli?

Pdr kazanmak için nasıl çalışmalıyım, sorusu sınava girecek öğrenciler tarafından çok sorulmaktadır. Pdr, bölüm sınıflandırılması kalmasa da eşit ağırlık bölümü olarak ağızlara yerleşen Türkçe, matematik ağırlıklı bir bölümdür. Sınava giren öğrenciler alan sınavında bu alana ağırlık vermek mecburiyetindedir.

Pdr kazanmak, zorlu bir süreçtir çünkü alanın en iyi ikinci bölümü olarak nitelendirilmektedir. Dolayısıyla bu süreçte doğru adımı atmak, çalışma sistemini doğru şekilde oturtmak çok büyük önem taşımaktadır.

Pdr kazanmak için kaç net yapmak gerekir bilmek ve buna göre çalışmayı başlatmak gerekmektedir.

Çalışma düzeninizi doğru şekilde oturttuğunuzda bölümü kazanmanız için hiçbir engel kalmayacaktır.

Pdr Kazanmak İçin Nasıl Çalışmalıyım?

  • Pdr kazanmak için ders programı hazırlamak ilk kuraldır. Programınız olmadan hiçbir şekilde çalışmalarınızı sürdürmeniz mümkün olmayacaktır. Başlayacağınız ve bitireceğiniz saatleri bilip buna göre verimli bir plan oluşturmanız önerilmektedir.
  • Pdr kazananlar nasıl çalıştı öğrenmelisiniz. Kazanan kişilere merak ettiğiniz her şeyi sormalı kendinize örnek hikâyeler oluşturmalısınız. Bu sayede sorun olmadan kazanabileceğinizi de görmüş olursunuz.
  • Pdr için kaç net gerekir sorusunun cevabını bilmelisiniz. Çalışmaya başlamadan önce sıralamanızı, puanınızı ve net sayınızı belirlemelisiniz. Her 3’ünden de belli bir hedefiniz olursa kazanmanız tahmin ettiğinizden çok daha kolay olacaktır.

Pdr Kazanmak İçin Sayısal Konuları Bitirmek

Pdr nasıl kazanılır sorusunun temelinde doğru alandan başlamak yatmaktadır. Bu noktada kendinizi bilerek adım atmanız ve eksik olduğunuz branşlara ağırlık vermeniz tavsiye edilmektedir. Türkçeye nazaran matematik konusunda ciddi eksiklikleriniz varsa ders programınızı bu doğrultuda hazırlayabilirsiniz.

Sayısal ağırlıklı çalışmak çoğu zaman bir adım öne geçmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden eksik yönünüz sayısalsa, konuları bitirmek adına plan yapmalısınız. Sayısal konuları bitirmek hem TYT hem de AYT için geçerlidir. Dengeli şekilde bitirildiğinde istediğiniz başarıyı kısa sürede elde edebilirsiniz.

Pdr Kazanmak İçin Sözel Konuları Bitirmek

Sözel dersler, öğrencilerin hafife aldığı çoğu zaman son aylara bıraktığı derslerdir. Birçok öğrenci, erken çalıştığımda unutuyorum, ifadesiyle sözel dersleri ertelemektedir.

Son derece yanlış olan bu adım, sözel konuların bitmesine engel olacaktır. Ayrıca sınava hazırlık sürecinizde geç kalmanıza, konuların yetişmemesine sebebiyet verecektir.

Pdr kazanmak için Türkçe, sosyal bilimler konularını analiz edip ne durumda olduğunuzu görebilirsiniz. Eksiklerinizi belirledikten sonra harekete geçmek çok daha kolay olacaktır. Dengeli bir program oluşturursanız tüm konuları sınavdan birkaç ay önce bitirmiş olursunuz. Sonrasında deneme ve test ağırlıklı hareket eder, pekiştirme fırsatı elde edersiniz.

Pdr Kazanmak İçin Çalışmaya Erken Başlamak

Pdr bölümünü kazanabilmek için çalışmaya erken başlamanız gerekmektedir. Ne kadar erken başlarsanız elde edeceğiniz sonucu da o kadar erken görürsünüz.

Ders çalışma konusunda aceleci olmak iyidir çünkü gecikmelerinizi, hatalarını erken fark etme şansı bulabilirsiniz. Özellikle yetişmeme kaygısı gütmeden dilediğiniz gibi çalışabileceğiniz bir süreç geçirmiş olursunuz.

Ders çalışma sürecine erken başlamak, konuları erken bitirmek anlamına gelmektedir. Bu da sizin için büyük bir boşluk yaratma ve denemelerle, testlerle üzerinden geçme şansı doğurmaktadır. Erkenden ders çalışmanın en büyük avantajı ne durumda olduğunuzu görmenizi sağlamasıdır. Denemeleri fark edip puanınızı az çok tahmin edebilmeniz anlamına gelmektedir.

Pdr Kazanmak İçin Soru Çözmek

Ders çalışmayı yalnızca konu okumak olarak algılayan öğrencilerden biriyseniz hayal ettiğiniz pdr bölümünü kazanamazsınız. Ders çalışmak bir bütündür. Dolayısıyla parçalarından biri eksik olduğunda hatalı bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Her gün aynı konuları tekrar tekrar bitirseniz de soru çözmeden bunun altından kalkabilmeniz mümkün değildir.

Pdr bölümünü kazanabilmek için konu çalıştığınız kadar soru çözme işini de profesyonelleştirmelisiniz. Her ders için belli limitler koyarak soru sayısı belirlemelisiniz. Hiçbir zaman programınızdaki bu limitin altına inmemeli, ısrarla daha fazla nasıl çalışabileceğinizi düşünmelisiniz.

Pdr Kazanmak İçin Deneme Çözmek

Pdr bölümü, pratik gerektiren bir bölümdür. Ne kadar pratik yaparsanız, ne kadar çok soru görürseniz o kadar başarılı sonuçlar alırsınız. Bunun yanında soru pratiği kadar sınav pratiği yapmanız da önemlidir.

Her denemede aynı şekilde sınava girer gibi psikoloji içinde olmalısınız. Bu sayede durumun ciddiyetini kavrayabilir, sınavın sizin için ne kadar belirleyici olduğunu görebilirsiniz.

Pdr bölümünü kazanmak için deneme çözmek önemlidir. Zira deneme çözmeden ne net sayınızı bilebilir ne de puan durumunuz hakkında önceden fikir sahibi olabilirsiniz. Deneme çözmenin bir diğer etkisi zamanı kullanmayı öğretmesidir.

Üniversiteye hazırlık sınavlarının en büyük sorunu sınav saatleridir. Birçok öğrenci zamanın yetmediğinden dert yanmaktadır. Yeterince deneme çözdüğünüzde saat konusunda sorun yaşamdan sınava grip çıkmanız mümkün olacaktır.

Pdr Kazanmak İçin İstikrarlı Çalışmak

Pdr bölümünü kazanmak biraz zorlayıcı olabilmektedir. Alanın en iyi bölümlerinden biri olması, öğrencilerin ciddi bir performans göstermesi anlamına gelmektedir.

Pdr bölümü öğrencilerinden biri olabilmek için bu azmi içinizde taşımanız gerekmektedir. Her şeyden önce düzenli ve azimli şekilde çalışabiliyor olmanız önemlidir.

İstikrar, TYT ve AYT sürecinde en önemli yardımcınız olacaktır. Ne kadar istikrarla aynı çalışma performansını gösterirseniz o kadar kolay sonuç elde edebilirsiniz. Konu çalışmak, test çözmek, tekrar etmek ve boşlukları doldurmak istikrarla yapılması gereken konulardır.

Pdr Kazanmak İçin İnanmak

Pdr bölümünü kazanma hayali olan öğrencilerin pek çoğu sınav sürecinin ortasına gelmeden bu hayallerini değiştirirler. Bu değişimin temelinde korku ve kaygı yatmaktadır.

Nasıl olsa yapamayacağım fikri, hayallerin değişmesine neden olan yegâne inançsızlıktır. Her şeyden önce kendinize inanmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Kendinize güvenmezseniz ne kadar çalışırsanız çalışın verim elde edemezsiniz.

Kazanmak için düzenli şekilde çalışmak, istenen sonucu elde etmek için kararlı olmak gerekmektedir. Bunları yapabilmek içinse inanç önemlidir. Kişi başaracağına inandığı müddetçe sonuç alabilmektedir. Siz de pdr öğrencisi olacağınıza inanmalı, adımlarınızı bunun için atmalısınız.

 Pdr Kazanmak İçin Hangi Sınavlara Girilmeli?

Pdr bölümü öğrencisi olmak istediğinizde öncelikle herkesin girmesi gereken TYT sınavına girmelisiniz. Temel yeterlilik sınavı olarak açılan TYT, sistemin ilk basamağıdır. B

irinci oturum sınavı olarak da bilinen TYT’de tüm öğrenciler aynı şartlara sahiptir. Bu basamakta alabildiğiniz en yüksek puanı almaya gayret göstermelisiniz. Böylece ikinci basamakta kendinizi daha rahat ve güçlü hissedebilirsiniz.

Sistemin ikinci basamağı ise AYT’dir. Alan yeterlilik testi olarak bilinen bu sınavda pdr için edebiyat-sosyal ve matematik alanlarına yönelmelisiniz. Ne kadar fazla net çıkarırsanız, puanınız ne kadar fazla olursa  AYT üzerinden istediğiniz bölüme girmeniz bu kadar kolay olacaktır.

Pdr Kazanmak İçin Puan ve Sıralama Kaç Olmalı?

Pdr bölümünde okumak isteyen bir öğrencinin alması gereken puan 380’den fazla olmalıdır. İyi bir üniversitede okuyabilmek için bu puanı aşmak ve en iyiler arasında yer almak önemlidir.

Devlet üniversitesi düşünüp bölüm odaklı tercih yapacak olan öğrenciler, 1. öğretim ya da 2. öğretim seçimi yapabilirler. 2. öğretimin puanlarının biraz daha düşük olması 360 civarında alım yapılmasını sağlayabilmektedir. Bu ortalamalar ile sınav sıralamalarının da en az 40 bin civarında olması gerekmektedir. 40 bin civarında sıralamanız olduğunda iyi bir üniversitenin pdr bölümüne yerleşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Pdr kazanmak zormu? Hayır! Ama atanmak çok zor. Aklı olan puanını PDR için harcamasın.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM