2017 Lys Matematik Geometri Birleşti Mi? Katsayılar Değişti Mi?

2017 Lys Matematik Geometri Birleşti Mi? Katsayılar Değişti Mi?

2017 Lys’de matematik ve geometri sorularının değişip değişmeyeceği pek çok öğrencinin merak ettiği konular arasında yer alıyor. 2017 Lys’de karşınıza çıkacak değişikliklerden bir tanesi de artık Lys matematik ve geometrinin ortak olacağı. Bu durum, kimi öğrenciler için avantajken kimileri için dezavantaj oldu. Ayrıca uzun vadede geometrinin, ülkemizin eğitim sistemindeki önemi gitgide azalacak gibi duruyor.

Lys Matematik ve Geometri Sorularının Kat Sayıları Eşitlendi

Bu zamana kadar lys matematik ve lys geometri sorularının katsayıları farklıydı. Ancak artık, eşitlendi. Yapacağınız 1 matematik sorusu da 1 geometri sorusu da aynı puanı getirecek. Elbette kat sayılar, yine puan türüne göre değişecek. MF-3 puan türünden tercih yapacak pek çok öğrenci, geometri konularının üzerinde durmuyordu. Bu değişim ile beraber, artık geometrinin de önemi büyük oranda artacak.

Lys Matematik ve Geometri Soruları Aynı Kitapçıkta Yer Alacak Mı?

ÖSYM, Lys matematik ve geometri sorularının kat sayılarının eşitleneceğini açıkladı; fakat kitapçıların ortak olacağı konusunda herhangi bir açıklama mevcut değil.

Tahminlerimize göre tek kitapçık olacak ve 2 dersin soruları da aynı kitapçıkta yer alacak. Ancak bu durum şu an için netlik kazanmadı.

Soruların tek bir kitapçıkta olması ise; zaman sorunu yaşan öğrencilerin işini büyük oranda kolaylaştırarak zaman dağılımı yapabilmelerini sağlayacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?