izmir escort
Lys Denemeleri Ne Zaman Çözülmeye Başlanmalı? - Sinavhanem

Lys Denemeleri Ne Zaman Çözülmeye Başlanmalı?

Lys Denemeleri Ne Zaman Çözülmeye Başlanmalı?

Lys hazırlığında olan öğrenciler için konuları bitirmek, biten konuları pekiştirmek ve elbette deneme çözmek hassasiyet gerektiren konulardır. Hassasiyetle beraber dikkat ve kontrol de gerekmektedir.

Deneme çözmek için tüm konuların bitmesini beklemek yapılan en büyük hatalardan birisi. Konuların tam anlamı ile bitmesi demek Lys’ye 1-2 ay kalması demek oluyor. 1-2 ay gibi kısa bir süre ise; deneme pratiği sağlamak için yeterli değildir.

Lys Denemesi Çözmeye Ne Zaman Başlanmalı?

Lys, üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için ikinci basamaktır. Ygs geçtikten birkaç ay sonra yapılacak olan sınav, hazırlanmak için oldukça hız gerektirmektedir. Lys hazırlığına Ygs geçtikten sonra başlamayı düşünen öğrenciler, her açıdan geç kalacaklarını bilmeliler. Özellikle deneme çözmek için yetişebilmeleri mümkün olmayacaktır. Bu sıkıntıya girmemek için ders çalışmaya olabildiğince erken başlamakta fayda vardır.

Deneme çözmek için en uygun zaman, Ygs geçmeden bir ay öncesidir. Ygs için ayrı Lys için ayrı deneme çözeceğiniz için Lys denemelerine de vakit kaybetmeden başlamak gerekmektedir. Ygs’ye girmeden bir ay önce Lys denemelerine de başlarsanız bu durumda hızını dengeli şekilde kazanmış olursunuz.

Konularınızı Bitirmeyi Beklemeyin

Lys sürecinde öncelik her zaman konularda olmalıdır. Yorumdan çok bilgi merkezli bir sınav olan Lys, öğrencinin hafızasında kalan bilgileri yoklamaktadır. Ancak bu demek değildir ki deneme çözmek için tüm konuların bitirilmesi gerekiyor.

Konularınız eksikken çözeceğiniz denemeler, hem çalıştığınız konulardan eksiklerinizi görmenizi sağlar hem de yeni çalışacağınız konular hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Her Soru Tarzını Gördükten Sonra Deneme Çözebilirsiniz

Lys sürecinde olan öğrencilerin öncelikleri konuları bitirmek olmalıdır. Konuların paralelinde muhakkak test çözümü yapılmalıdır. Test çözme konusunda olabildiğince cömert davranmalısınız çünkü ne kadar farklı soru görürseniz denemelerde ve dolayısıyla gerçek sınavda da o kadar rahat edersiniz.

Çözeceğiniz her soru tarzına daha önceden hâkim olmanız, denemelerinizde hızınızı arttıracaktır.  Ancak unutmamalısınız ki deneme çözmek farklı soru tarzlarını görmek için en büyük fırsat olacaktır.

Lys Denemeleri Ne Sıklıkla Çözülmeli?

Lys sürecinde olan öğrenciler için deneme sıklığı önemlidir. Sınava hazırlanırken yılın başındaysanız Lys denemeleri yerine Ygs denemelerine ağırlık vermelisiniz. Eğer Ygs için 1 ay kaldıysa Lys denemelerine de başlayabilirsiniz. Konularını yetiştirmiş, eksiği kalmamış her öğrenci haftada en az 2 deneme çözmelidir. Eğer konu eksiğiniz varsa haftada 1 deneme çözmeniz yeterlidir.

Lys’ye Kadar Ne Kadar Deneme Çözülmeli?

Deneme; öğrencinin kendini ölçmesi, bildiklerini test edebilmesi açısından oldukça önemlidir. ÖSYM’nin her sınavı için muhakkak deneme geçmişinizin olması gerekir. Hiç deneme çözmeden Ygs ya da Lys’ye girerseniz ilk kez sınava girmenin heyecanını yaşarsınız. Hem sınava hazırlanmak hem de sınav stresini alt etmek için Lys denemesi yapmanız gerekmektedir.

Yıl içinde set halinde satılan denemelerden en az 6-8 set bitirmiş olmanız önemlidir. Her sette bulunan deneme sayısı farklılık taşır. 10 adet deneme bulunduran setlerden 6-8 tane çözmüş olmanız sınava hazırlanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Zaman ve hız konusunda yardımcı olan denemeler aynı zamanda konuların ne kadarını anladığınızı da test etmenizi sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM