izmir escort
Ygs Matematik En İyi Soru Bankaları Temel Orta İleri Seviye İçin

Ygs Matematik Soru Bankası Önerileri

Ygs Matematik Soru Bankası Önerileri

Ygs matematik soru bankası seçimi, netlerinizin artması için en dikkat etmeniz gereken nokta. Doğru kaynakla çalıştığınız sürece hedefinize ulaşmanız daha kolay. Bu yazıda matematiğim kötü temel soru bankası olarak ne kullanmalıyım? Orta seviye için uygun ygs matematik soru bankaları hangileri? Matematiği fullemek istiyorum hangi kitabı çözeyim? sorularının tamamının cevabını bulabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız kitap önerileri haricinde merak ettiğiniz kaynaklar mevcutsa yorumlar bölümünden sorabilirsiniz.

TYT Matematik Kitap Önerileri İçin: https://sinavhanem.com/tyt-matematik-kaynak-tavsiyeleri/

1-Ygs Matematik Antremanlarla Matematik 

Matematikten çok eksiğim var ama öğrenmek istiyorum diyen öğrenciler için iyi bir kitaptır. Toplama işleminden başlayıp tüm konuları basit bir şekilde ele alır. 4 ciltten oluşan bir seridir. Kitap günlere ayrılmıştır. Mesela ilk kitap otuz güne bölünmüş, her gün düzenli bir şekilde çözmeniz için kolaylık sağlanmak istenmiştir. İlk kitap 368, ikinci kitap 428 sayfa olmasına rağmen günlere ayrılması ve her günün onar sayfa olması matematikten nefret edenler için bile çözme isteği uyandırmakta birebir.

2-Ygs Matematik Karekök 0

Kitap sıfırdan matematiği öğretmeyi amaçlayan, 9.Sınıf destek adıyla da geçen başlangıç seviyesi için tercih edilebilir bir kitaptır. Karekök yayınlarına özel MPS(Modüler Piramit Sistem) yöntemi kullanılarak hazırlanan kitapta her soru biçimi köşetaşı biçimine dönüştürülmüş, altına da o soru biçimiyle ilgili sorular yerleştirilmiştir. Matematiğe burun kıvıran, eli gitmeyen öğrencilerin sempati ve özgüven kazanması için hazırlanmış olan kitap 519 sayfadır.

3- Ygs Matematik Fem İlk Adım

Matematikte temeli olmayan öğrencilerin fazlasıyla seveceği bir kitaptır. Çok kolaydan başlayıp gittikçe zorlaşan bu kitap matematik öğrenmek isteyen ancak başaramayacağından korkan öğrenciler için idealdir. Konuların iyi anlaşılabilmesi için fasikül fasikül hazırlanmış olan kitabın ilk fasikülü temel matematik bilgileriyle başlar ki ileride birey her işlemi rahatlıkla çözebilir hale gelsin. Konu anlatımıyla birlikte hazırlanan kitapta her konunun sonunda kavram ve uygulama testleri bulunmaktadır. Bu testler konu anlatımındaki sorulara birebir benzediği için öğrenci yapamadığı sorularda geriye dönüp sorunun benzerinin çözümüne bakarak kendi sorusunun cevabını bulabilecek ve özgüven kazanacaktır. 650 tane ösym sorusu, 1000 tane çözümlü örnek ve 1006 adet cevaplı test sorusu bulundurmaktadır.

4-Fdd Ygs Kolay Matematik Soru Bankası

Matematik konusunda kendine güvenmeyen ancak bilgi düzeyi çok da kötü olmayan öğrenciler için biçilmiş kaftan bir soru bankasıdır. İlk testleri kolay sorularla başlayan kitap adım adım zorlaşmaktadır. Matematik bilgisinin yavaş yavaş arttığını hisseden öğrencinin zor sorularla karşılaşmaya başlayacağı, işlem pratiği kazanacağı bir kitaptır. İlk seviyeden başlamak istemiyorsanız almakla fazlasıyla yarar sağlayacaksınızdır. Kitap 326 sayfa olup, Ösym’nin soru çıkardığı konuların dağılışına göre her konudan farklı sayılardan en az ikişer tane test bulundurmaktadır.

5-Birey A-B Ygs Matematik Soru Bankası

Birey yayınları kitaplarıyla özellikle B serisi ile adını duyurmuş, kaliteli sorular üreten bir yayındır. Kendini pek de matematik tutkunu olarak adlandırmayan öğrenciler için basılan A serisi matematikle arasında buzlar bulunanlar için o buzları eritmek adına araç olarak kullanılır. Kolaydan başlayan kitap çözüm gücünüzü geliştirirken araya illa ki değişik soru tipleri koyarak öğrenciyi düşündürür. 510 sayfa olan kitap her konuda pratik kazanıp, sorulara aşina olmanıza yetecek kadar soru içermektedir.

B serisi ise matematiği seven, matematik bir yana dünya bir yana diyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Herkes tarafından farklı yorumlar alan seri kimileri için çok zor bulunurken kimileri için aşık olunası bir kitaptır. Kitap sizi matematikten soğutacak kadar zor sorular da içerdiğinden sabırlı ve inatçı, eh bir de mücadeleci bir öğrenciyseniz önerilen bir kitaptır. Kitap 400 sayfa olup, her konudan ortalama on ikişer soru bulunan en az iki test içermektedir.

6-Güvender Ygs Matematik Soru Bankası

Matematiğim iyi mi kötü bilmiyorum, arada bir yerlerde gidip geliyorum diyorsan bu kitap senin için olabilir. Kitap her öğrencinin çözmeyi sevdiği kolay sorularla başlar. Kolay sorularla kazanılan pratik ile zor sorulara yaklaşmayı öğretir. Matematiğini geliştirmek için şüphesiz iyi bir kitaptır ve size matematiği sevdirecektir.

7-Karekök Ygs Matematik Soru Bankası

Matematiğine güvenen, her soru tipiyle karşılaşmak isteyenlerin aradığı adrestir bu kitap. Her testi yaklaşık on altı soru içeren bu kitap kimi zaman derin iç çektiren, zorlayan sorularla kimi zaman da basit tekrar niteliğinde sorularla karşınıza çıkar. Ancak kitabı bitirmekte kararlı olan öğrenci kitabın son sorusunu çözdüğünde matematiğindeki değişimi elle tutulur biçimde hissediyor olacaktır. Konular hakkında etraflıca bir bilgi sahibi olmadan çözmeye başlamak hayal kırıklığı yaratabileceği için ikinci, üçüncü kitap olarak tavsiye edilir.

8- Odtü Ygs Matematik Soru Bankası

Hücreleme sistemi ile konuların bölümlere ayrılmasıyla hazırlanan kitap öğrenilen konuyla ilgili üniteyi bitirmeden hemen soru çözme olanağı sağlar. Soru bankasındaki testler etaplandırılmıştır; konuyu öğrenmeyi ve yorum gücünü artırmayı amaçlayan kolay sorular I. etabı, yorum gücüyle birlikte bilgi düzeyini artırmayı hedefleyen orta düzey sorular II. etabı, öğrencinin bilgi düzeyini ölçen ve eksiklerini görmesini sağlayan zor sorular III. etabı oluşturmaktadır. 72 test, 210 etap ve 2592 sorudan oluşmaktadır. Özellikle seviye üstü öğrenciler için tavsiye edilmekte olan kitap, piyasada nadir olarak karşılaşabileceğiniz soru tarzlarını bünyesinde barındırmaktadır.

9-Bilfen Ygs Matematik Soru Bankası

İlk testler daha kolay olup, zamanla zorlaşan testlerden oluşmaktadır. Uzun matematik sorularıyla gözünüzü korkutabilecek olan kitaba uğraştırıcı sorular da eklenmiştir. Kendinizi geliştirmek için bir yayın kullanmak isterseniz, Bilfen yayınlarını fazla soru bulundurmasıyla iyi bir tercih olacaktır. Ancak söylemekte yarar var kitabın kalınlığı göz korkutabilir.

10- Esen Ygs Matematik Soru Bankası

Matematiğini üst seviyeye taşımak isteyen öğrenciler için hem bir tekrar niteliği hem de zor sorularla işlem ve mücadele yeteneği kazandıran bir kitaptır. Kitap bölümlere, bölümler de konulara ayrılmıştır. Hem bölümün başında, bölümde yer alan konularla ilgili formüller bulunmaktadır ki tüm formüllerin tek el altında bulunması her öğrencinin işine gelir. Konular, her sayfada bir soru tipi yani rehber sorularla öğrenciye sunulmuştur. Rehber sorunun altında o soru tipine benzer soru tipleri yer almaktadır ancak bu sorular rehber sorunun bir derece üstünde de yer alabileceğinden konu öğrenmek için kullanılması tavsiye dilen bir kitap değildir. Her konuda on altışar sorulur en az üçer test bulunduran kitap 524 sayfadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

143 yorum

 1. Hocam, ygs kimya için kitap öneriniz var mı?
  12. sınıfa geçeceğim. Yazın kitaplarımı alıp çalışacağım. İlk olarak kimya ile başlamayı düşünüyorum da.

  • Büşra Ygs kimya kitap önerileri kısa sürede eklenecek. Eğer soracağın özel bir kaynak varsa buradan da cevaplayabilirim.

  • Tabi ki, çok avantajlıdır Meltem ama son sene okunan kitaplar çok işe yaramaz. Daha önceden temelin olması önemli. Son sene, onun yerine bol paragraf çözmek daha çok hızlandırır.

 2. Hocam müfredat değişti biliyorsunuz. Tavsiye ettiğiniz çoğu kitap daha çıkmadı. Birey a-b serisi çıktı. Birey a soru bankasını alsak ygs kısmı için yeterli olur mu? Ardından başka bir soru bankası çözmek gerekli mi?

  • Kamil, elbetteki sorunun cevabı hedefine göre değişir; ancak orta ve üstü bir hedefin varsa tek başına yeterli gelmeyecektir.

 3. Hocam çözümlü soru bankası alacağım. Yeni çıkanlardan birey a matematik soru bankası tek başına yeterlimi? Yaninda başka bir soru bankası gerek varmı? Birde okyanus özel ders konseptli matematik soru bankası nasıldır?

  • Ali Ygs’ye kadar tek soru bankası ile kalmanı önermiyorum. Okyanus yayınlarının soru bankası güzeldir. Konuların pekişmesi ve netlerin arttırılması için ideal bir kaynak.

 4. Hocam Mat1 olarak fonksiyonlar,mutlak değer,bağıntı’dan eksiklerim var. Diğer konularda kendime güveniyorum.Bilfen almalımıyım sizce? Konu anlatım olarak fem beyaz kitaptan gitmek istiyorum ygsye iki ay kala da üç-dört-beş bitirmek istiyorum.Sizin görüşleriniz nelerdir?

  • Gizem; eğer diğer konularda kendine güveniyorsan hiç Bilfen alma. Zorlandığın konular için fasikül kullanırsın, daha verimli olur.

 5. Hocam ben fem konu özetli soru bankasini aldım fakat sorular çok kolay geldi bana. Gidip değiştireceğim ne onerirsiniz zorlayıcı bir yayın istiyorum bana fdd matematik soru bankasini önerdiler Sizin önerileriniz nedir ?

  • Ali aslında Fem konu özetli iyidir ama eğer basit geldiyse Odtü’yü denemeni öneririm.

 6. Hocam 10. Sınıf matematik için esen konu özetli soru bankası aldım.Birde yaprak test alacağım ama ne alacağıma karar veremdim.Çok zor bi düzeyde olmasını istemiyorum.Formül yayınları aldım sizce iyimidir ve başka hangi yayını tavsiye edersiniz?

  • Orta düzey olarak formül iyidir Sueda. Aynı zamanda fem yayınlarını da bir inceleyebilirsin.

 7. Karekok 0 kitabiyla temelimi olusturdugumu dusunuyorum kolay ya da zor olmayan ama beni gelistirecek orta seviye soru bankasi önerir misiniz

  • Bilfen’i değerlendirebilirsin Ecem. Soru sayısı da çok olduğundan pratiğin gelişecektir.

 8. 11.siniftayim temelim var matematigim orta duzeyde ygs icin soru bankasi istiyorum kolay olmamali cok zor da olmamali cok cesitli yayinlar var bir turlu karar veremedim iki uc yayin onerirmisiniz lutfen? 🙂

 9. Ygs de 30 net kesin çıkarmam lazım. Fakat hala daha bilmediğim konular var. Gür fasikülleri üzerinden gidip bi soru bankası bitirsem, şu dört ayda. Sizce hedefime ulaşabilir miyim?

  • Tansu, hedefin ulaşılmayacak gibi değil.
   Eğer temelin varsa, hiç başlamamış olsan bile bu hedefe düzenli çalışma ile ulaşabilirsin.
   Şu an kaç net çıkarıyorsun ve eksik konuların neler?

 10. Hocam bende fdd yayinlari var ama bazilarini cozuyorum bazilarinda zorlaniyorum bana orta duzey kitap onerirmisiniz ve gecen gun finalin denemesine girdim oran oranti karmasik sayilar problemler eksik konularim olmasina ragmen 20 net yaptim bunu 30 a cikarmak icin orta duzey yayin yetermi yeterse onerileriniz nelerdir

  • Yiğit, aslında Fdd orta düzey bir yayındır; ancak ondan daha kolay olsun dersen Güvender ve Bilfen olabilir.
   Netini 30’a yükseltmek için de orta düzey bir yayın evet yeterli olur; ancak önerim 30 diye sınırlamayıp en iyisi için uğraşman.
   Sınavda bir aksilik yaşarsın, diğer dersler istediğin gibi olmaz. Bu durumlarda matematik ile telafi şansın olur.

 11. Sagolun hocam fdd nin yayinlari bende bi tane orta duzeyi var bi kitabi zor matematik disindakileri yapiyorum kendime oyle durumumu belirlemek icin yayin denizinin denemesini cozdum 20 ustu yapiyorum finalin denemelerinde zorlaniyorum birde orta duzeyle yani finalin altinda olan kitaplarla istedigim netleri yapabilirmiyim gercekten

 12. Birde ben simdi bilfen ile guvenderi birlikte alsam 2 sinden cozsem netlerimde artma olur dimi suan 30 benim icin iyi ilerisinde 35 de dusunuyorum

 13. Hocam merhaba ygs icin matametik palme yayinlari aldim ve matematikte temelim yok sinava cok az bi sure kaldi yardimci olurmu

  • Mehmet, Palme güzel bir kitaptır ama temelin yoksa zorlanabilirsiniz. Çözemediğin soruları geçmek yerine çözümünü öğrenirsen katkısını da hissedeceksindir.

 14. Hocam merhabalar ben bu yaz temelim olmadığı için 0 dan basladim ilk olarak karakök 0 matematik kitabi ardindan karakök mps 1 ve 2 kitabi ardindan esen ygs matematik kitabini bitirdim fdd ye arada bakıyorum suan bi kitap daha almayı düşünüyorum bi öneride bulunur musunuz?

  • İbrahim, artık tam olarak temelinin oturduğunu düşünüyorum.
   Eğer hedefin 35+ ise; Odtü yayınlarını önerebilirim.

 15. Hocam ben tmyim ve ygsde 20-25 net yapsam istediğim bölüm için yeterli olacak ve temelim 0 dı iki ayda düzelttim ama şuan orta bi kitap arıyorum çok zorlanmakta istemiyorum yani benim en az 20 neti garantileyeceğim bi kitap olsun istiyorum bu zamana kadar yayın denizi sonuç eis okyanus birey final ve ekstrem kitapların bazı konularının sorularını çözdüm kitap olarak yayın denizi ve sonuç bitti diğrelerini fotokopi şeklinde veriyor bana hocam ama şuanda başlayıp ygsye kadar uğraşıp bitirebileceğim 1-2 kaynak söylerseniz mutlu olurum

 16. hocam merhaba matematikte en az 25 net yapmak için üç ayda nasıl bi kitap bitirmem gerekiyor temelim çok iyi değil ama büyük kısmını halletim ben hangi yayınla devam ediyim ve tmyim piskoloji istiyorum şuan netlerim 10-15 nasıl artar ?

 17. Hocam ben 11.sınıfım suanda ygs matematige esen yayınları konu anlatımla basladım az kaldı bitmesine hedefim 35+ net matematigim orta duzeyde baslangıc için zor bir kaynak mı seçmişim bide bu kitap bittikten sonra karekok soru bankası dusunuyorum sizin önerileriniz neler?

  • İlker; konu anlatımlı olduğu için Esen seçmenin bir zararı olmaz.
   Hiç deneme çözdün mü şu an için netin ne durumda?
   Eğer çözmediysen de 2-3 deneme(matematik bölüm denemesi de olur) çözüp netlerini bildirirsen ona göre öneride bulunalım.

 18. Ben Alese gircem bana zor ve kaliteli bi kaynak bakıyorum fem set ve palme yayınlarının soru bankasını aldım basıt geldiler Ales tarzı sorulrı daha cok problemleri olabilicek zor ama kalıtelı kaynak onerırımısınzı .Tesekkurler

 19. Hocam benim matematiğim iyi bir düzeyde bende hiçbir soruyu kaçırmak istemiyor ve fullemek istiyorum bana hangi yayını önerirsiniz

 20. hocam matematik yapmayı çok istiyorum ama olmuyo temelim fazla yok ve ygs de 15-20 net yapmam lazım, sonuç okyanus kültür yayınlarını çözüyorum arada boş bıraktıklarım çok olsada mat netim 3 felan yükseltemiyorum . 15- 20 net yapacak bi kitap tavsiyesi ne önerirsiniz?

  • Elif; bu zamana kadar nasıl çalışmayı denedin? 12. sınıf öğrenci misin?
   Videolu anlatımlar üzerinden giderek temelini oturtabilirsin.
   Kaynak önerileri kısmında, öneriler mevcut.
   Kitap olarak da karekök sıfır gibi basit bir yayın tercih edebilirsin.

 21. Hocam video üzerinden ve dershanede hocalarla çalıştım üstelik mezunum. 3 ay kaldı ve ben yapamıyorum…

  • Elif soru çözümlerin mi az kalıyor acaba?
   Sorununu hiç inceledin mi? Konuları mı anlayamadın? Soru çözümünde mi sıkıntı var? Yapıyorum zannediyorsun da yanlış mı çıkıyor?

 22. hocam matematıgı sevıyorum ama yapamıyorum ygsye hazırlanmam lazım temelım zayıf bır konu anlatımlı kıtap onerırmısınız

 23. konuları anlıyorum hocam üstüne hemen soruları çözüyorum fakat farklı tür sorular görünce kitlenip kalıyorum çok vaktimi alıyor bu da benim.

  • O zaman bol bol soru çözmen gerekli Elif. Mümkün mertebe soru çözümlü kaynakları tercih edebilirsin.

 24. Hocam mat esen ygsyi kimse tavsiye etmiyor konu eksikleride var hatta 2. derece denklemler yok ama bizim hoca illa alın diyor ne diyosunuz

  • Can; orta ve üzeri seviyedeysen Esen güzel bir kaynaktır. Kullanılabilir. Ancak olmazsa olmaz da değildir.

 25. Problemleri yapmakta çoğu zaman güçlük çekiyorum sadece problemler için önerebileceğiniz çözümlü bir kaynak var mı ayrıca sıradışı analiz nasıl problemler için

  • Esra kitap değil de fasikül kullanabilirsin. Gür yayınları güzeldir.
   Sıra dışı analizin soruları da iyidir.

  • Doğukan eğer konuların tamamsa; bundan sonra bolca bölüm denemesi çözüp hataların üzerinden ilerlemeni tavsiye ederim.

 26. Hocam Antremanlarla matematik1 çözdüm. Ygs ye başlamam gerekiyor hemen 11.sınıfım bana birkaç yayın önerebilir misiniz?

  • Nil; ardından bilfen çözebilirsin.
   Soruları zor sayılmaz; ancak bolca sorusu vardır.
   Pratik için idealdir.

 27. hocam şu güne kadar çok çalışmadım isteğim var ama çalışamıyorum,şu saatten sonra calışsam bile iyi şeyler olur mu sizce ?

  • Enes, asla hiç birşey için geç değildir.
   Elinden geleni sonuna kadar yap, daha lys de var önünde.
   Tut ki istediğin gibi olmadı, önümüzdeki seneye kalsan da 2 adım önde başlamış olursunuz.

 28. hocam netlerimi 35 e çıkarmak istiyorum şuan 20 lerde 11.sınıfım ne yapmam lazım (matematik)

  • Yağız, eksik konularını tespit edip bu konuları çalışabilir ve ardından bolca soru takviye edebilirsin.
   Son olarak deneme çözmenin faydası çok büyük.

 29. Hocam ben 10.sınıftayım ygs çalışmaya yeni başladım. Tüm dersler ygs soru bankası olarak hangi yayını önerirsiniz?

  • Derya; tüm dersler için ortak bir yayın tavsiye etmem.
   Önünde uzun bir süreç olduğu için ayrı soru bankaları kullanman daha iyi olacaktır.
   Tüm derslerde, genellikle soru kaliteleri fazla düşük kalıyor.

 30. hocam ben lys’de dilden giricem ama ygs’de matematikten 15 net yapmam lazım önerebileceginiz orta düzeyde netlerimi yükselticeğim bi kitap önerebilirmisiniz şimdiden teşekkürler

  • Sevgili Beydağ; Bilfen’in soru bankasını çözebilirsin. Pratiğe yönelik bir kaynak olduğundan işini görecektir.

 31. Hocam,11. Sinif ogrencisiyim Fen bilimleri yayinlarinin yaptigi ygs denemlerinde 20-25 net matematik yapiyorum ama karekok soru bankasini cozerken zorlaniyorum hangi yayini onerirsiniz.

 32. Merhaba hocam. Çok tşk ederim yazdıklarınız için. Yardımcı oldunuz kaynak alacaktım kararsızdım. Hocam ygs matematik ve ygs geometri için tamami çözümlu soru bankası olarak ne önerirsiniz.son olarak ygs geometri Soru bankası olarak hangi yayınları önerirsiniz.

  • Beril, tamamı çözümlü soru bankalarını önermiyorum. En azından seviyen orta ve üzeri seviye için.

 33. Merhaba hocam sınava 40 günden az kaldı ve matematikten 10 12 net arasnda yapıorm sizce bu saatten sonra ne yapılablr?

  • Yusuf, bundan sonrasında bol bol deneme çözmeni ve denemede çıkan hatalarının nedenlerini anlayıp doğru çözümler üzerinden ilerlemeni öneririm.

 34. Ben 40 seansta kolay matematik testi aldım sizce karekok 0 matematik ile degistirim mi

  • Okan; 2 kitap da hemen hemen aynı ayardadır. O nedenle, hangisi sana daha sıcak geliyorsa onu kullanabilirsin.

  • Karekök, daha eski bir yayın olduğundan yıllardır alışılagelmiş Okan. Yoksa, aynı seviyede kitaplar.

 35. Hocam ben 11. Sinif ogrencisiyim YGS temelim pek iyi değil birey ile başlasam olur mu sizce yada on edebileceğiniz başka bi kaynak var mi

  • Birey olur ama onun yerine eğer sıfırsan Karekök 0 önerebilirim Merve.
   Daha iyiysen Karakök Mps’lerden de yararlanabilirsin.

 36. Hocam merhaba 11.sınıfım ygs matematikten 0 ile 10 net arası yapıorm bana kaynak ne önerirsnz şmdiden tesekkrler.

 37. hocam öncelikle merhaba matematik yok denecek kadar düşük seviyede 0 dan başlamayı istiyorum en iyi temelden öğrenim kitabı nedir hangi kitap iyi olur bnm için yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhabalar Ömer.
   Karekök sıfır veya antrenmanlarla matematik kullanabilirsin.
   Ancak aynı zamanda bir video anlatımlı dersi de takip etmeni öneririm.

 38. Merhaba hocam, 11.sinifim temelim iyi denemelerde 30-32 netin asagisinda gelmiyor matematigim. Elimde okulun verdigi raunt var. Kolay geldigi icin tat alamiyorum. Bir de ygs lys birey c var. Onda ise cok zorlaniyorum. Cok zorlanmayacagim ama beni de gelistirecek kaliteli bir yayin onerir misiniz acaba?

 39. Ygs soru bankasi icin oneri istiyorum hocam. Cok asiri zor olmasin ama yinede orta duzeyin ustu olsun. Tesekkurler

 40. Hocam ben 11’i bitirdim sayılır okula gitmiyorum matematikle aram iyi ama soru pratiğim yok sınava gelince biraz tökezliyorum.En baştan ygs bitsin istiyorum yazın. Güvender soru bankası aldım sizce doğru mu yaptım ve de bunun üstüne ne çözmem gerekir? teşekkür ederim şimdiden.

  • Berkay, Güvender’i pratik yapma amacı ile kullanabilirsin; ancak sonrasında farklı kaynaklarla desteklemen şart.
   Güvender tek başına yetersiz olacaktır.
   Arkasından Karekök çözebilirsin. Eğer 30-3 5 net üzeri hedefin varsa Odtü güzeldir.

 41. Hocam ben 10.sınıfı bitirdim bu sene 3 ayda ygsyi bitirebilmem mümkün mü matematikte hangi yayın ile başlayabilirim seviyemi soruyorsanız eğer matematiğe karşı aşırı ilgim var 10.sınıfta farkettim karekökle başlamam ne kadar doğru bugün baktımda zordu sanki sizce hangi yayın ile başlayıp hangileri ile sürdürmeliyim hedefim marmara tıp cevaplarsanız sevinirim

  • Cansu;
   3 ayda Ygs bitebilir ama zaten önüne büyük bir süreç var.
   Tüm konuları bitirmek yerine konu seçip, bu konuları tamamen anlayıp üzerine bolca soru çözerek tam anlamı ile halletmen çok daha büyük bir avantaj olur.
   Matematik için karekök çözebilecek seviyedeysen Karekök ile başlayabilirsin.
   Sonuçta yapabiliyorken daha kolay sorularla zaman kaybetmenin mantığı yok.

 42. Aynen Cansu.
  Tüm konular için gerek yok.
  Sorun yaşadığın konular için çözersen çok faydasını görürsün.
  Daha erken tabi ki ama özellikle türev ve integrale geldiğinde mutlaka öneririm.

  Tercih edeceğin kaynaklar güzel, rahatlıkla kullanılabilecek yayınlar. Problemler için de apotemi güzeldir.

 43. Hocam ben antrenmanlarla matematik kitabı 1i bitirdim ama hala eksiklerim olduğunu düşünüyorum bana kitap onerirmisiniz

  • Bilfen Ygs matematik soru bankasını çözebilirsin Şeyma.
   Bolca soru vardır içerisinde.
   Seviyesi de basit-orta seviyededir.
   Pratik yapmak için iyi olur.

 44. Hocam merhaba,
  Ben 11. Sınıfı bitirdim bu sene matematik temelim yok bu yüzden ygs 40 seansta kolay matematik okyanus serisini aldım yanında antrenmanlarla matematik 2 yi götürecektim fakat aynı seviyede oldukları için vazgeçtim sizce 40 seansta kolay matematik ile birlikte götürmem gereken şöyle orta düzeyde bir tık üst düzeyde bir yayın hangisidir? Teşekkür ederim hocam.

 45. Hocam birde elimde yine okyanus serisinin özel ders konseptli ygs matematik kitabı var bu da orta düzeyde diye biliyorum ama soru tarzları aynı olur diye bundan da aynı anda gitmek istemiyorum söylemeyi unutmuşum.

  • Aynı yayınların aynı ders için birden fazla yayın kullanmayı ben de tavsiye etmiyorum. Soru tarzları birbirine çok benzer olduğundan bir nebze zaman kaybı oluyor.

 46. Hocam ben 11.sınıfa geçtim ygs palme konu anlatım ve soru bankası aldım matematik icin seviye olarak matematikte iyiyim sizce yanlış bir tercih mi olmuş?

 47. Hocam 11. Sınıfa geçtim matematiğim iyi ama çok test pratiğim yok çalışınca yapabiliyorum yazın ygs çalışmayı düşünüyorum cok kolay bi yayin olsun istemiyorum kendimi geliştirebileceğim orta zorlukta bir kitap önerebilir misiniz?

 48. hocam matematiğim kötü değil ama iyide değil konu anlatımını internet üzerinden hallediyorum ama soru çözümüne gelince bazı sorularda zorlanıyorum çok soru çözmediğim için :(. bana çözemediğim zaman nasıl çözüldüğünü gösteren çözümlü ygs için matematik kitabı lazım öneriniz nedir.

  • Serhat;
   Ne yazık ki çözümlü soru bankalarında çok iyi diyebileceğim bir kaynak yok.
   Genellikle basit seviye olarak hazırlanmış.
   Ancak en azından belli bir seviyeye gelene kadar sıradışı analiz ve finali önerebilirim. Sıradışı analiz daha kolaydır.
   Eğer videolar ile beraber götürme şansın varsa Behzat Rasuli’nin kaynaklarına da göz atabilirsin. Soru tarzlarını inceleme bakımından iyidir.

 49. Merhaba. Ben 2015 yılı, Meslek Lisesi/Çocuk Gelişimi mezunuyum. Mezun olduktan sonra 2 kez sınava girdim fakat ikisinde de hiç çalışmadığım için 230 civarı bir puan aldım, üniversiteye girmedim. Artık karar verdim, okumam gerek fakat temel bilgim yok denilecek kadar az. Benim seviyeme uygun YGS ve LYS hangi yayınevi ve kitapları önerebilirsiniz? Yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

 50. Hocam ben bu sene 12. Sınıfı bitirdim ve seneye tekrar girmek istiyorum. Matematik ygs ve lys de iyi bir derece yakalamak için hangi kitaplar onerirsiniz. Teşekkürler…

  • Haşim;
   Ygs ve lys konu anlatımlı kitap ve soru bankası önerilerimiz bulunuyor. Kaynak önerileri kategorisinden göz atabilirsin. Özellikle merak ettiğin yayınlar varsa yardımcı olabiliriz.

 51. Hocam ben 12. Sınıfa geçtim lakin matematik de ortalama 12-13 net yapabiliyorum hangi kitabı almamı tavsiye edersiniz?

 52. Hocam esen ygs var yaklaşık 50-60 sayfa çözdüm yani kitabı yorumlamam için doğru bi rakam gibi fakat soruları çok uğraştırıyor. Doğru sonucu buluyorum ama çok yavaş ilerliyorum bence kitap çok gereksiz çünkü YGS de çıkan sorular nerdeyse esenin verdiği her konunun ilk 3 soru örneği zorluğunda kalan 3 soru için harcadığım zamanı çok daha verimli kullanabilirim gibi sizce de öyle değil mi

  • Asayiş;
   Ygs’de direkt olarak Esen tarzı çıkmadığı konusunda haklısın; ancak soruları çözerken konuları kavrama konusunda ciddi adım atmış olunuyor.
   O nedenle, daha az zor 6 soru çözeceğine zor ve seni uğraştıran 1 soru çözmen daha verimli olacaktır.

 53. Hocam ben 12.sıniga geçiyoryorum ve matematigimi olabildigince gelistirmek istiyorum. Antremanlar gibi basit nir kaynak aramiyorum boyle cozdukce kendimi gelistirebilecegim orta derecede bir kitap ariyorum. Onceden 3 4 5 i cozuyordum fakat 3 testte sonra zorlanmaya basliyorum fazlada soru cozemiyorum. Cidden gelistirebilecegini dusundugunuz kitap hangisi?

 54. Hocam ygs icin esen yayınlarıni aldim fakat anlatımı dışında anlatimdan farkli çok değişik sorular var ona devam etmedim asel yayınları matematik defteri aldım sizce nasıl

  • Aslında Esen’in soruları güzeldir Beyza.
   Konu anlatımındakinin haricinde soru tiplerinin olması da normal ama Asel de güzeldir.

 55. Merhaba hocam ygs mat cok iyi deilim antremanlarla mat 2 ve cozum yayinini cozuyorum fakat kendimi gelistirmek icin birde kuantum dusunuyorum ne dersiniz tskkurler ?

  • Ramazan;
   Eğer ciddi anlamda temelin yok ise, antrenmanlarla matematik güzeldir ama aksi durumda zaman kaybı olabilir.
   Çözüm, bilfen gibi yayınlar pratik için iyidir.

 56. Hocam şuan ygs adayıyım elimde eksen matematik var buna ilavr olrak çok eski basımıı olan final matematik var ama bu kitap ta az test var ekstra bir tane daha almak istiyorum ne önerirsiniz

 57. hocam ben güvender soru bankasını çözebiliyorum ancak paraf yayınlarına geçtim zor gelmeye başladı bazı sorularda tıkanıp kalıyorum sizce ne yapmalıyım

  • Olcay;
   Seni geliştirecek olan o zor sorular.
   Zor sorular üzerinde kendin uğraşıp yapamazsan öğretmenlerine sorarak halledebilirsin. Yapamadığın soruları ilerleyen günlerde tekrar çözmeye çalışmanın da faydasını görürsün.

 58. Hocam ben 12.sınıf ım konularım tam ve denemlerden 20 net falan yapıyorum kitapçı bana sarmal ygs mat onerdi ve karakokun sorulari biraz absurt dedi sizce sarmal yayinlari nasıl ve hangi kitabı almalıyım

  • Sevim;
   Yayını incelemedim, o nedenle yanlış bir yorum yapmak istemiyorum. Fakat Karekök’ün soruları için absürt demek çok doğru bir yorum değil.

 59. Merhaba 11.sınıf öğrencisiyim.Sosyal bilimler lisesinde eğitim görmekteyim. Şimdiden ygs çalışmaya başlamak istiyorum. Matematiğim orta düzey önerebiliceğiniz kitaplar neler acaba, karekök matematik almayı düşünüyorum sizce doğru mu

 60. Hocam meslek mezunuyum matematikğim sıfır antremanlarla matematik 1 aldım bitirdim 2 yi almayı düşünüyordum ama zaman kaybı dediler emin olamıyorum elimde fdd kolay matematik var dershane fdd veriyor ordaki soruları çözebilecek seviyeye gelmek istiyorum sizce ne yapmalıyım antremanlarla mt devam mı edeyim

 61. Merhaba hocam ben fen lisesinde okuyorum ama matematiğim çok iyi değil orta seviyeyim ve diğer arkadaşlarımdan geride olduğumu düşünüyorum kendimi geliştirmem lazım hangi kaynağı kullanacağımı bilmiyorum esen konu özetli kolay geliyor ama üçrenk almaya da korkuyorum açıkçası

  • İrem;
   Kolay geleni değil, zor olanı çöz.
   Çözemediğin soruları arkadaşlarına, öğretmenlerine sorarsın.
   Böylelikle kendini geliştirmiş olursun.

 62. Hocam ben 10.sınıfım ve okulumuzdaki hocalar şimdiden Ygs’ye başlamamız gerektiğini düşünerek ygs test kitaplarından ödev veriyorlar özellikle matematik adına hangi kaynağı almalıyım? Matematiğim tam orta derecede

 63. Hocam ben karekökün ygs mps konu anlatımın ikisini bitirdim. İlk kez soru bankası çözücem direk karekök soru bankasını gözden çok zorlanırmıyım. Yoksa ondan önce orta seviyede bi soru bankası çözmelimiyim.
  Eğer öyleyse hangi yayın önerirsiniz

  • Rabia;
   Karekök’ün zaten Mps’lerini çözmüşsün. Karekök’ün soru bankası yerine farklı yayınlara yönelmen daha iyi olacaktır.

 64. Hocam ben antremanlarla matematik 2 ve birey a yı çözüyorum.Bu konuları kavramak ve pekiştirmek için orta seviye bir kitap arıyorum?

 65. Merhaba hocam. Geçen yıl YGS ye girdiğimde 80 bindeydim. Palme esen gibi kitaplar bitirdim. Bu yıl MF yayınları matematik soru bankasi aldım fakat çok zor geldi. Sizce ne yapmaliyim,hangi kaynaktan devam etmeliyim

  • Alican, aslında derecen güzelmiş. Kaliteli yayınları da bitirmişsin. Kendini biraz zorlaman gelişmen için yardımcı olur. Bence kendini zorla. Ancak yine de farklı bir yayın diyorsan ODTÜ yayınlarını çözebilirsin. Yine seviye üstü bir soru bankasıdır.

 66. Hocam merhabalar,12.sınıf ogrencisiyim denemelerde şuan en az 6 en fazla 13 net yapıyorum ve elimde bulunan kaynaklar;fdd,esen,yayin denizi,extrem yayınları ve bunlar bana zor geliyor.Kaynak almayı düşünüyorum oneriniz nedir mesela 40 seansta matematik var okyanus yayinlarinin almalimiyim?

 67. Hoca merhaba ben şuan 10.sınıfım geçen sene matematik için sonuç yayınları fasiküllü test kitabını aldım ve çok memnun kaldım bu senede sonuç yayınları mı alsam okyanusmu arada kaldım sizce hangi yayın iyidir veya 10.sınıf için önerebileceğiniz başka bir yayın varmıdır? Yardımcı olursanız çook sevinirim teşekkürler.

  • Sonuç ile devam edebilirsin Zeynep. Gerçekten güzel fasikülleri oluyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM