izmir escort
Eczacılık Kazanmak İçin Nasıl Çalışmalıyım? Kaç Net Gerekli? - Sinavhanem

Eczacılık Kazanmak İçin Nasıl Çalışmalıyım? Kaç Net Gerekli?

Eczacılık Kazanmak İçin Nasıl Çalışmalıyım? Kaç Net Gerekli?

Eczacılık kazanmak için nasıl çalışmalıyım, hangi derslere daha çok çalışmalı, günde kaç soru çözmeliyim soruları öğrenciler tarafından sık sık sorulmaktadır. Doğru şekilde çalışabilmek, sınavda başarı elde etmenin altın anahtarıdır. Bu durum eczacılık fakültesi için de geçerlidir.

Eczacılığın binlerce öğrencinin hayalini süsleyen bir bölüm olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Dolayısıyla kazanabilmek için birçok rakibinizi geride bırakacak potansiyele sahip olmanız önemlidir.

Eczacılık taban puanlarını bilmeli, takip edip kaç puan alabileceğinizi hedeflemelisiniz. Bu sayede bir sonraki adımda nasıl hareket etmeniz gerektiğini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Eczacılık Kazanmak İçin Nasıl Çalışmalıyım?

  • Eczacılık kazanmak için nasıl çalışılmalı sorusunun ilk cevabı istikrardır. Bir gün çalışıp 3 gün çalışmayı bırakmak, bu bölümü kazanmanıza engel olacaktır. Her gün aynı azimle aynı istikrarla çalışabileceğinize inanıyorsanız yola çıkmaya hazırsınız demektir.
  • Fakülteyi kazanabilmek için bir hedefiniz olması gerektiğini unutmamalısınız. Bu bölüm olsun ancak hangi üniversite, hangi sıralama, hangi puan üzerinden olsun bilmelisiniz. Hedefiniz sizi en doğru noktaya götürecektir.
  • Eczacılık fakültesi nasıl kazanılır sorusunun cevabı öğrencide gizlidir. Aynı saat aynı soru sayısında test çözen ancak kazanma durumu farklılık gösteren öğrenciler de bulunmaktadır. Bu durumda kazanmak için motivasyonun tam olması gerektiğini unutmamalısınız. Gerçekten yapabileceğinize inancınız olursa kazanmanız da bir hayli kolay olacaktır.

Eczacılık Kazanmak İçin Doğru Planı Yapmak

Eczacılık kazanmak, binlerce öğrencinin hayal ettiği bölümlerden biridir. Hem önü açık hem de konforlu bir meslek olması, bölüme olan taleplerin artmasını sağlamaktadır. Doğru planı yapmak ve eczacılık fakültesini kazanmak bu noktada büyük bir avantaj kazanmanızı sağlayacaktır.

Ders çalışma planınızı kendinize göre belirleyip, hazırlamalısınız. Hangi derste eksiğiniz var, hangi dersi çalışmakta zorlanıyorsanız bilmelisiniz.

Eksik olduğunuz noktaları planlı şekilde tamamladığınızda, sınavda karşınıza çıkarsa şok olma ihtimaliniz bulunmamaktadır.  Her soruyu bilerek yapmakla bilmeden, tahminle yapmak arasında büyük bir fark vardır. Kendinizi riske atmamak adına doğru olan planı uygulamalısınız.

Eczacılık Kazanmak İçin Tecrübelerden Faydalanmak

Eczacılık fakültesini kazanan birini tanıyorsanız sözlerine muhakkak yer vermelisiniz. Ne kadar çalışmış, nasıl çalışmış öğrenmelisiniz.

Eczacılığı nasıl kazandım sana anlatayım diyen birinin tecrübeleri sizin yolunuza da ışık tutacaktır. Bu sayede kendi yapmış olduğunuz teknik hataları keşfetmeniz de çok uzun sürmeyecektir.

Birçok öğrenci çalıştığım halde denemelerde istediğim sonucu alamıyorum cümlesini kurmaktadır. Kişisel olarak yaptığınız hatayı anlayabilmek için başkalarının da sınav sürecine kulak vermelisiniz. Daha önce duymadığınız pek çok çalışma tekniğini çevrenizden öğrenebilirsiniz.

 Eczacılık Kazanmak İçin Kararlı Olmak

Eczacılık fakültesi, haftada 2 ya da 3 gün çalışarak kazanılacak bir bölüm değildir. Bu süreçte size düşen her gün azim ve kararlılıkla aynı şekilde çalışmayı sürdürmektedir.

Kararlı olmak istediğiniz süreci sağlıklı şekilde atlatabilmeyi mümkün kılmaktadır. Ne istediğini bilen bir öğrenci bu konuda detaylı bir çalışma sergilediğinde, eczacılık fakültesini rahatlıkla kazanabilecektir.

Eczacılık azim gerektiren, sabırla her gün sabah akşam çalışma isteyen bir bölümdür. Kendinizde bu kararlılığı görüyorsanız vakit kaybetmeden çalışmaya başlamalısınız.

Eczacılık Kazanmak İçin Kitap Okumak

Sayısal odaklı üniversite bölümü hayal eden öğrenciler, sözel dersleri ihmal ederler. Ne var ki sınavların ilk oturumunda onları bekleyen Türkçe ve sosyal bilimler testleri bu ihmali ağır ödeten bölümlerdir.

Birçok öğrenci nasılsa yaparım diyerek Türkçeye çalışmaz fakat paragraflar, öğrencilerin en çok yanlış çıkarmasına neden olan engellerdir.

Düzenli olarak kitap okuyan öğrencilerin eczacılık hayallerine bir adım daha yaklaştığını bilmelisiniz. Kitap okumak, sınavda en büyük sorun olan zaman kaygısını yenmenize yardımcı olacaktır. Bununla beraber çözmekte zorlandığınız, başa dönseniz dahi unuttuğunuz paragrafları kolayca çözmenizi sağlayacaktır.

Kitap okumanın size kazandıracağı bir başka avantaj ise odaklanmanızı kolaylaştırmasıdır. Birçok öğrenci konsantrasyon sorunu nedeniyle yanlış yaptığını fark etmektedir. Buna engel olmak için sık sık kitap okumalı, okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

Eczacılık Kazanmak İçin Deneme Çözmek

Hemen her öğrencinin aklından geçen deneme hatalarından biri ertelemektir. Nasılsa daha vakit var biraz zaman geçsin denemelere o zaman başlarım fikri oldukça yanlıştır.

Her konunun üzerinden yeterince soru çözmemek, karma sorulardan oluşan denemelerden bitirmemek, unutmanıza neden olacaktır. Konuları unutmamak, pratik yapmak ve bolca soru görmek için deneme çözmeye erkenden başlamanız gerekmektedir.

Ders çalışmaya başladıktan hemen sonra 1-2 ay geçirip denemelere de başlamalısınız. Deneme çözmenin faydalarını en geç birkaç ay sonra fark etmeye başlarsınız. Bu nedenle ertelememek, eczacılık hedefinizi elde etmenize yardımcı olacaktır.

Eczacılık Kazanmak İçin Puan ve Sıralama Kaç Olmalı?

Eczacılık fakültesi öğrencilerinden biri olabilmek için girmeniz gereken ilk sınav TYT’dir. Temel yeterlilik sınavı olarak açılan bu sınav tüm öğrencilerin katılması gereken 1. oturum olarak isimlendirilmektedir. Türkçe, matematik, sosyal bilimler ve fen bilimleri branşlarından sorular yer almaktadır.

Girilmesi gereken 2. oturum ise AYT olarak isimlendirilen alan yeterlilik sınavıdır. Eczacılık isteyen öğrenciler AYT sınavında matematik ve fen bilimleri testlerini çözmek zorundadırlar.

Eczacılık bölümünü iyi bir üniversitede okumak istiyorsanız alacağınız puanın 400’ün üzerinde olması gerekmektedir. Puana bağlı olarak sıralamanızın da ilk 35.000’nin içinde bulunması önemlidir.

Her yıl puan ve sıralamalar değişse de önceki yıllar fikir edinmeye yardımcı olabilmektedir. İlk 35 binin içine girdiğinizde dilediğiniz eczacılık fakültesini tercih edebilir, hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM