2018 Ygs Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı

2018 Ygs Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı

2018 Ygs Türkçe konularının güncel haline yer vermiş olduğumuz içeriğimizde aynı zamanda hangi konunun hangi kısımlarının önemli olduğuna da değindik. Ygs Türkçe sorularını, düzenli kitap okuyan öğrencilerin büyük bölümü kısa bir çalışma sonrasında halledebilir. Ancak bu zamana kadar kitap okuma alışkanlığınız yok ise; kendinizi zorlamanız gerekecek. Ygs Lys sürecinde kitap okumak için fazla zaman bulamayabilirsiniz. O nedenle direkt olarak paragraf sorularına odaklanmanız daha iyi olacaktır. Eğer paragraf sorularını halledebilirseniz 30 ve üstü netiniz garanti demektir. Paragraf netlerinizi arttırmak için bu konuya da göz atabilirsiniz.

2018 Ygs Türkçe Konularında Değişiklik Var Mı?

Ygs konularında sık sık değişiklik olabiliyor. Ancak 2018 Ygs Türkçe konularında herhangi bir değişiklik bulunmuyor. 2017 Ygs Türkçe konuları ile aynı konulardan sorumlu olacaksınız. Yine de unutmamalısınız ki soru dağılımı her sene değişebiliyor ve bu konuda net bir rakam vermek mümkün olmayacaktır.

2018 YGS TÜRKÇE KONULARI VE SORU DAĞILIMI

Kelimede Anlam 2-3 soru çıkar. Genellikle kelimenin hangi anlamda kullanıldığı, kaç anlamda kullanıldığı ya da kelimenin gerçek anlamında mı mecez anlamında mı kullanıldığı sorulur.
Cümlede Anlam 6-7 soru çıkar. Genellikle Ygs Türkçe’nin kolay ve orta seviyeli sorularındandır.Bol bol soru çözdüyseniz pek soru kaçırmazsınız.
Paragrafta Anlam 20-30 soru arası bu konudan çıkabilir. Paragrafta anlam olmadan Türkçe olmuş denilemez. Genellikle okuyup anlamaya yönelik sorulardır. Ne yazık ki ülkemizde okuma oranı çok az olduğundan öğrenciler de bu konuda fazlasıyla zorlanmakta. Yalnızca paragrafa yönelik sorular çözüp bolca kitap okuyarak paragraf netlerinizi arttırabilirsiniz.
Anlatım Bozuklukları 1-2 soru çıkar. Anlatım bozukluğu çeşitlerini bilmeniz ve dikkatinizi toplamanız soruları çözmeniz için önemli. Ancak yine de bu konuda öğrencilerin sık sık hata yaptığını söyleyebiliriz.
Yazım Kuralları 1-2 soru çıkar. Özellikle sıklıkla karıştırılan herkes, yalnız gibi kullanımları bilmeniz önemli.
Noktalama İşaretleri 1-2 soru çıkabilir.
Dil Bilgisi 2-5 soru arası çıkabilir. Genel olarak konuya hakim olduğunuz takdirde soruların büyük bölümünü yapabilirsiniz.
Deyim ve Atasözleri Soru çıkmaz ya da 1 soru çıkar. Genel olarak deyimlere hakim olmanız gerekiyor. Yani, bu konunun biraz da Türkçe’ye hakim olmaya dayandığını söyleyebiliriz.
Ses Olayları Ortalama 1 soru çıkar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?