2018 Ygs Kimya Konuları ve Soru Dağılımı

2018 Ygs Kimya Konuları ve Soru Dağılımı

2018 Ygs konuları ve soru dağılımına yer vermiş olduğumuz içeriğimiz ders çalışma programı yaparken hangi konulara yer vereceğini bilmeyen, sınavda hangi konular karşıma çıkacak diyen öğrencilere yönelik olarak hazırlamıştır.

2018 Ygs Kimya Konularında Değişiklik Var Mı?

Ygs kimya konularında değişiklik olup olmadığı pek çok öğrenci tarafından merak edilmekte. 2017 yılına göre konularda herhangi bir değişiklik bulunmuyor ve sizin için hem 2018 Ygs konularını hem de açıklamalarını aşağıya ekledik. Ancak bunun dışında bilmelisiniz ki konularda bir değişiklik olup olmadığını anlamak için bir açıklama beklemenize gerek yok.

İlginizi Çekebilir: Ygs’de En Çok Çıkan Fizik, Kimya, Biyoloji Konuları

Ygs’de karşınıza çıkacak olanlar, o sene 12. sınıf olan öğrencilerin 9. ve 10. sınıfta görmüş oldukları konulardır. Direkt olarak müfredatı inceleyerek karşınıza çıkacak olan konuları kolaylıklar bulabilirsiniz.

2018 Ygs Kimya Konuları ve Dağılımları

Madde ve Özellikleri 1-3 soru arasında çıkar. Madde ve özellikleri konusundaki tüm kavramları öğrendiğiniz ve soruyu dikkatli çözdüğünüz takdirde tamamını rahatlıkla yapabilirsiniz.
Atomun Yapısı 1-2 soru çıkar. Proton, nötron ve elektron sayılarındaki değişimlerin sonuçları üzerinde mutlaka durun.
Periyodik Tablo 1-3 soru arası çıkar. Periyodik cetvel sorularında, genellikle ortak özellikler ve istisnalar üzerinden soru çıkar. Eğer tümü ve kesin kelimeleri soruda geçiyorsa cevabınızı tekrar düşünün.
Kimyasal Denklemler 0-2 soru çıkar.
Bileşikler 1-3 soru çıkar. Genel kurallarını bildiğinizde rahatlıkla çözersiniz. Genel özellikleri iyice öğrenmeye bakın.
Karışımlar(Çözünürlük Kavramı) En çok soru kaçırılan konular arasında yer alır. 1-2 soru çıkabilir. Hangi maddeler için çözünürlüğün nasıl artıp azaldığı üzerine kurgulanmış sorularla sıklıkla karşılaşırsınız.
Kimya Kanunları 0-1 soru çıkabilir. Kuralları bilip bilmediğinizi kontrol eden basit işlemli sorular çıkabilir.
Hayatımız Kimya Genellikle 1 soru çıkar. Bu konu tamamen ezber üzerinedir denilebilir. Konu çalışmayı son zamanlara bırakmanızda fayda var.
Kimyasal Türler Arası Etkileşimler 1-2 soru çıkar. Hangi tepkimelerin kimyasal hangilerinin fiziksel olduğunu mutlaka öğrenip istisnalara göz atın.
Asitler-Bazlar ve Tuzlar 1 soru çıkabilir. Asit, baz ve tuzların genel özelliklerini bilmelisiniz.

2018 Ygs Konuları İçin; Bu Bölümü İnceleyebilirsiniz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?