2018 Ygs Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımları

2018 Ygs Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımları

2018 Ygs biyoloji konuları ve soru dağılımına yönelik hazırlamış olduğumuz içeriğimizde hem 2018 yılında karşınıza çıkacak sorulara hem de hangi konunun hangi kısımlarının önemli olduğuna, soruların ne tarz olduğuna değindik. Aklınıza takılan soruları yorumlar kısmından sorarsanız öğretmenler tarafından cevaplanacaktır.

2018 Ygs Biyoloji Konuları Ösym Tarafından Mı Açıklandı?

2018 Ygs biyoloji konuları Ösym tarafından açıklanmadı ve açıklanmamakta. Daha da genelleyecek olursak Ösym, hiçbir sene çıkacak soruları açıklamaz. 9. ve 10. sınıfta görmüş olduğunuz müfredat Ygs konuları olarak kabul

2018 Ygs Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımında Değişiklik Var Mı?

2018 Ygs biyoloji konuları ve soruların dağılımında herhangi bir değişiklik bulunmuyor. 2017 Ygs biyoloji müfredatı ile aynı konulardan sorumlusunuz ve karşınıza da bu sorulardan gelecek. Ancak soruların dağılımı her sene değişim gösterir. O nedenle, ortalamaları göz önünde bulundurabilirsiniz.

2018 Ygs Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımı

Biyoloji Bilimi Genellikle 1 soru olarak karşınıza çıkar ve yoruma dayalıdır. Bilgiyi yorumlama yeteneği son derece önemlidir.
Canlıların Temel Bileşenleri Ortalama 1 soru çıkar. Diğer biyoloji soruları içerisinde de yer alabilir.
Hücre Ortalama 1 soru çıkar. Biyolojinin orta-zor soruları bu konudan çıkabilir.
Madde Geçişleri Madde geçişleri konusundan 0-1 soru çıkar. Sorular zor olmaz ama genellikle ayrıntılara dikkat etmek fazlasıyla önemlidir.
Nükleik Asitler (DNA-RNA, Protein Sentezi) Her sene çıkan bir konu değildir ama çıktığında genellikle ayırt edici sorular arasında yer alır.
Enzimler 1-2 soru çıkar. Fotoğrafları yorumlamaya dayalı sorular çıkabilir. Genellikle, standart bir format vardır. Eğer biyolojiden yeterince soru çözdüyseniz kolay kolay soru kaçırmazsınız.
Canlıların Sınıflandırılması 1-5 soru çıkar. Biyolojideki en geniş kapsamlı konulardan birisidir.
Ekoloji 1-2 soru çıkar. Ekoloji konusunun genel terimlerini bilmeniz bu soruları çözebilmeniz için en önemli adımdır.
Hücre Bölünmeleri (Eşeyli-Eşeysiz Bölünme) Genellikle 1 soru çıkar. Miyoz ve mayoz bölünmenin genel kurallarını bilmeniz son derece önemli.
Sistemler 1-3 soru kadar çıkabilir. Sistemlerden Ygs’de çıkan konular genellikle basit düzeydedir ve yoruma dayalıdır. Lys’de daha çok bilgiye dayalı sorularla karşılaşırsınız.
Genetik 1-2 soru çıkar. Soruların çözümü için konuya hakim olmanız önemli.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?