izmir escort
2017 Lys Sonuçları Ne Zaman Belli Olur? - Sinavhanem

2017 Lys Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

2017 Lys Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

Lys maratonunun hemen arkasından, adayları puan ve sıralama merakı sarmaya başlayacaktır. Alınan puanlar ve sıralamalar, tercih döneminin temelini oluşturduğu için oldukça önemlidir. Tercih öncesi ve sonrası, bu stresli tempo bir süre daha devam edecektir. Ne zaman açıklanacak kaygısı ise zamanın çoğunun ÖSYM sayfasında geçirilmesine neden olur.

2017 Lys Ne Zaman Açıklanacak?

Lys’ye giren adaylar, son sınava 18 Haziran 2017 tarihinde girdiler. Edebiyatla yapılan Lys kapanışı daha sonra adayların bir süre beklemesine neden olacak. ÖSYM tarafından açıklanacak olan sonuçların 11 Temmuz 2017 itibariyle adaylara sunulacağı bilinmekte.

10 Temmuz gecesinden itibaren merakla bekleyecek olan adayların, sistem üzerinde devamlı aktif kalmaları sistemin yavaşlamasına neden olabileceği için saat açıklamasında bulunulmamaktadır. Adaylar gün içinde puanlarını ve sıralamalarını rahatlıkla öğrenebilirler.

2017 Lys Soruları Ne Zaman Açıklanacak?

Lys’ye giren adayların sınav sonuçlarını öğrenmek için 11 Temmuz’u beklemeleri gerekecek ancak ondan önce sistem üzerinden soruların yükleneceği bilinmektedir. Havuz sistemi ile çalışan ÖSYM, soruları cevaplarıyla beraber adaylara göstermektedir. Adaylar soruların tamamını kendi sayfaları üzerinden görüp, doğru cevapları öğrenebilecektir.

Son sınavın 18 Haziran’da yapıldığı bilinmekte. Sınav sonrası saat 16.00 civarında soruların sistemde yer alacağı açıklanmıştır. Bunun yanında sınava giren adaylar, kendi yaptıklarını, puan ya da sıralamalarını göremeseler de hatırladıkları kadarını rahatlıkla kontrol edebilirler.

2017 Lys Sonuçları Nereden Öğrenilir?

2017 yılı Lys sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Adaylar merakla 11 Temmuz’u beklerken aynı zamanda sistemin işleyişini de merak etmekteler. Sınava ilk kez giren ya da sistem hakkında bilgisi olmayanlar ise sınav sonuçlarını nasıl öğreneceklerini, tercihleri nasıl yapacaklarını araştırmaya başladılar.

ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yalnızca kullanıcı adınız ve şifreniz ile Lys sonucunuzu öğrenmeniz mümkündür. Sınavın açıklandığı an, sistem üzerinde yoğunluk olması, işleyişi biraz geciktirse de kısa süre içinde öğrenebileceğinize emin olabilirsiniz. Sonuçların açıklanmasının ardından tercih sürecine girilecek ve tercihlerinizi yapmanız için sistem tarafından sayfa açılacaktır. Son tercih gününe dek listenizde değişiklik yapabilir, istediğiniz üniversiteyi ekleyip çıkarabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM