izmir escort
11. Sınıf Tarih Konu Anlatımlı Kitap ve Soru Bankası Önerileri - Sinavhanem

11. Sınıf Tarih Konu Anlatımlı Kitap ve Soru Bankası Önerileri

11. Sınıf Tarih Konu Anlatımlı Kitap ve Soru Bankası Önerileri

11. sınıf öğrencilerinin tarih dersleri için hangi konu anlatımlı kitaplar ve soru bankalarını kullanabilecekleri konusunda karar verme aşamaları için kapsamlı bir içerik hazırladık.

En iyi 11. sınıf tarih kaynaklarını hazırlarken herhangi bir sıra yapmadık. İlk sıradaki daha iyi anlamına gelmiyor. Bu kaynakların yanı sıra tavsiyelerini ya da sorularınız varsa yorumlar kısmından yararlanabilirsiniz.

11. Sınıf Tarih Konu Anlatımlı Kitap Tavsiyeleri

Yayın Denizi Yayınları 11. Sınıf Tarih Konu Anlatımlı

Yayın Denizi daha çok sözel dersler için kurtarıcı oldu. Birçok konu anlatımlı kitabın yarattığı boş içerik problemini, Yayın Denizi halletti denilebilir. Özellikle tarih dersinde bunun sıkıntısı çok çekiliyor. Çünkü sözel olmasının yanı sıra inanılmaz bir konu karmaşasına sahip. Bu karmaşayı gerek kronolojik olarak gerekse önemli noktaların üzerinde durarak aşmış görünüyor.

Okyanus Yayınları 11. Sınıf Tarih Konu Anlatımlı

Yeterli kalitede içeriğe sahip kitap bulmak neredeyse imkânsız. Çünkü tarih dersi hem konuları gereği çok zor hem de iyi bir kitap olmadan başarılabilecek ders değil. Bu nedenle seçtiğiniz konu anlatımlı kitabın sınav sistemine yakınlığına dikkat etmelisiniz.

11.sınıf, daha çok YKS hazırlığının başladığı yıl olarak kabul edildiği için kitaplar da buna bağlı olarak hazırlanır. Tabi ki sizler YKS’nin yanında okul sınavlarınıza da Okyanus yayınlarının konu anlatımlısıyla çalışabilirsiniz.

Fdd Yayınları 11. Sınıf Tarih Konu Anlatımlı

Fdd yayınları, öğrenciler tarafından çok tercih ediliyor. Bunun temel nedeni tabi ki kaliteli konu anlatımına sahip olması ve sınav içeriğini iyi bilmesi.

Sınava hazırlanan öğrencilerin birçoğunun ağzından Fdd yayınlarının tavsiyesini duyarsınız çünkü kitap; konu anlatımıyla, soru örnekleriyle gerçekten ideal.

Editör Yayınları 11. Sınıf Tarih Konu Anlatımlı

Öğretmenin notları adı ile satışa çıkan kitap, tarih dersinize 11.sınıfta oldukça faydalı olabilir. Çünkü güzel bir içeriğe sahip. Hem yalnızca kısa kısa kilit noktalar verilmiş hem de bilinmesi gereken yerler altı çizilerek vurgulanmış. Böylece gerekli gereksiz her şeyi ezberlemek yerine yalnızca bilinmesi gereken kısımlar ezberlenebilir.

11. Sınıf Tarih Soru Bankası Tavsiyeleri

Esen Yayınları 11. Sınıf Tarih Soru Bankası

Soru bankaları en çok tercih edilen yayınlardan biri de Esen yayınlarıdır. Çünkü öğrencinin düzeyine göre ne istediyse onu veren bir yayın. Tarih dersine 11.sınıf için hazırlanmak istiyorsanız ona göre bir kitap hazırlanmış ya da YKS bazında kitap istiyorsanız daha üst düzey kitaplar sunulmuş.

Palme Yayıncılık 11. Sınıf Tarih Soru Bankası

Palme yayınlarının düzeyi daha yüksek olan öğrenciler için olduğu düşünülüyor ancak ara sınıf soru bankalarında, bunu aşmak mümkün. Çünkü kitap yalnızca o yıla ait olan müfredattan oluşturuluyor ve sizlerin yapması gereken okulda dersi dinleyip arkasından tekrarla soru çözmek. Yine de zor gelirse konular bittikten sonra arkasından basit bir soru bankası bitirirsiniz. Kolay soru bankası bittikten sonra Palme’yi çözebilirsiniz.

Eksen Yayınları 11. Sınıf Tarih Soru Bankası

Okul için daha uygun ve bir o kadar da daha kolay olan Eksen yayınları, 11.sınıf öğrencilerinin tarih sınavlarına hazırlanmalarını kolaylaştırıyor.

İçerik olarak oldukça kaliteli sorulara sahip olan kitap, aynı zamanda her konuya parmak basmış. Bu da kitabı daha donanımlı kılıyor. Sınıf bazında olan kitapların, bu özelliği taşımasında yarar var.

Karekök Yayınları 11. Sınıf Tarih Soru Bankası

Karekök yayınları, daha çok TYT ve YKS öğrencilerine tavsiye edilse de ne kadar erken zor kitaplarla tanışırsanız o kadar erken yol kat edersiniz. Bunun için soru çözümlerinizi, konular bittikten sonra basit kitaplardan ilerletmeyin. Elbette alışma oturtma döneminde, muhakkak kolay bir iki kitap bitirilmeli ancak sonrasında Karekök yayınlarının soru bankasını tercih edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Okyanus Yayınları ile Palme Yayınlarını kullandım gayet memnundum. Başka arkadaşım Eksen ve FDD Yayınlarını kullandı. Onunla karşılaştırmalar yaptığımız zaman çok bir fark göremedik biz açıkcası. Öğretmenler sizin seviyenizi anlayıp daha iyi tavsiyelerde bulunabilir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM