izmir escort
11. Sınıf Kimya Konu Anlatımlı Kitap ve Soru Bankası Önerileri - Sinavhanem

11. Sınıf Kimya Konu Anlatımlı Kitap ve Soru Bankası Önerileri

11. Sınıf Kimya Konu Anlatımlı Kitap ve Soru Bankası Önerileri

11. sınıflar için hazırladığımız kimya dersi için en iyi konu anlatımlı kitapları ve soru bankalarından oluşan listeyi hangi kaynakları kullansam diye kararsız kalan öğrencilere yönelik olarak hazırladık.

Hazırladığımız listenin yanı sıra merak ettiğiniz kaynaklarla ilgili bilgi almak ya da kendi fikirlerinizi paylaşmak

Esen Yayınları 11. Sınıf Kimya Konu Anlatımlı

Başarılı konu anlatımı, yalnızca gereken bilgileri içermesi ve bir o kadar da kaliteli örnek sorulara yer vermesi Esen yayınlarının farkını ortaya koyuyor. Esen yayınlarını tercih edebilirsiniz çünkü size öğrendiğiniz hissini kesinlikle veriyor. Sorularını çözdükten sonra zaman kaybı olmasının aksine dolu dolu ders çalıştığınızı düşünmenizi sağlıyor. Bununla birlikte hem okul için yardımcı oluyor hem de sınavdan bir yıl öncesi için hazırlıklarınızı tamamlıyor.

Coşku Yayınları 11. Sınıf Kimya Konu Anlatımlı

Coşku yayınlarının en önemli avantajı her konuya tam detay vermesidir. Özellikle okul sınavlarınıza hazırlanırken bunun faydasını çok göreceksiniz. Çünkü kitap kimya dersi ile ilgili bilinmesi gereken her şeye yer vermiş. Hem de bunu çok zor bir anlatım tarzıyla yapmamış.

Karekök Yayınları 11. Sınıf Kimya Konu Anlatımlı

Üst düzey bir kimya öğrencisi iseniz Karekök yayınları, sizin için hazırlanmış. Başarı düzeyiniz alt seviyelerde ise veya henüz yeni çalışmaya başlamışsanız bu kitap için daha erken. Çünkü ne anlattığını anlarsınız ne de sorduğunu çözebilirsiniz. Daha çok fen bilimleri dersleri çok iyi olan öğrencileri hedef alarak hazırlanmış denilebilir.

Nitelik Yayınları 11. Sınıf Kimya Konu Anlatımlı

Ara sınıflar için kimya konu anlatımlı kitap seçeneği pek fazla yok. Çünkü alınan kitaplar hazırlanılan Ygs ve Lys ye yönelik.  Ama bununla birlikte okul derslerinizi de kurtarmanızı sağlayacak bir kitaba da ihtiyacınız olacak. Bu kitap ne çok zor ne de çok kolay olmalı. Hele ki siz orta düzeyli bir öğrenciyseniz Nitelik yayınlarını tercih etmenizde hiçbir sakınca yoktur.

Fen Bilimleri Yayınları 11. Sınıf Kimya Soru Bankası

Kimya dersi ile başı dertte olan öğrencilerdenseniz Fen Bilimleri yayını ile bunu aşmanız mümkün. Çünkü çözülebilirlik seviyesi oldukça düşük ve bir o kadar da öğretici içeriklere sahip sorular barındırıyor. Bu da kitabın orta veya alt düzey öğrenciler tarafından alınmasını sağlıyor. Çünkü zor bir kitabı çözebilmek için birkaç basamak alttan başlamak lazım. Bu kitap sizleri pek zorlamaz ama asla zaman kaybı da olmaz.

Zafer Yayınları 11. Sınıf Kimya Soru Bankası

Kimya soru bankalarının alışılmış düzeninden çıkmak isterseniz Zafer yayınları iyi olabilir. Çünkü özellikle zor denilebilecek sorularının yapısı, diğerlerinden çok farklı. Çok kaliteli bir o kadar da içerikleri bilgi dolu. Birçok soru bankasının aksine zor sormak için sorulmamış.

Karekod Yayınları 11. Sınıf Kimya Soru Bankası

Konu anlatımlı özet detayının bulunması avantaj olarak kabul edilirse yeterli bir kitap. Konularını henüz oturtmuş, aynı zamanda da soru çözümüne ağırlık vermek isteyen öğrenciler için ideal bir kitap çünkü hem geriye dönüp konulara bakabilirsiniz hem de soru alıştırması yapabilirsiniz.

Karekök Yayınları 11. Sınıf Kimya Soru Bankası

Kolay denilebilecek birkaç soru bankasının ardından sizi Ygs ve Lys için hazırlayacak olan kitap, aslında zor kitaplardır.  İçeriği her öğrenci için uygun olmasa da her öğrenci bu zorlukta bir kitabı bitirebilecek düzeye gelmelidir. Çünkü Ygs den ziyade Lys korkutucu derecede seçici sorular içeriyor.  Bu da sizin 11.sınıftan itibaren hazırlanmanız anlamına geliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Buradan Arama Yapabilirsiniz..
Sizce de Bir Beğeniyi Hak Etmiyor Muyuz?
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM